WhatsApp Kalp Emojilerinin Anlamı Nedir?

Bu yazımızda Whatsapp kalp emojilerinin anlamını detaylı olarak anlatıyoruz.

Oldukça popüler bir kullanıma sahip olan Whatsapp kalp emojilerinin anlamını biliyor musunuz?

Emoji, Japoncadan gelmektedir E (Resim) Moji (Harf) demektir. Resim harf bir ifade biçimidir.

Emojileri kelimelerin yerine sıklıkla tercih etmeye başladık. Dünyanın en çok kullanılan emojilerinden olan kalp emojilerinin birçok farklı rengi WhatsApp’ta mevcut.  Whatsapp’ta yoğun kullanıma sahip olan renkli kalp emojileri gerçekten harika.

Kalp emojilerinin her birinin bir anlamı vardır. Yanlış renkte bir kalp emojisi gönderdiğinizde yanlış anlaşılabilirsiniz. Peki Oldukça popüler bir kullanıma sahip olan Whatsapp kalp emojilerinin anlamını biliyor musunuz?

Bu yazımızda Whatsapp kalp emojilerinin anlamını detaylı olarak anlatıyoruz.

WhatsApp Kalp emojilerinin anlamı

WhatsApp Kalp Emojilerinin Anlamı Nedir?

Kırmızı kalp ❤️ emojisinin anlamı

Kırmızı kalp ❤️ ; dünyada en çok kullanılan emojilerden biridir. Kırmızı kalp emojisi, saf aşk duygusu ile özdeşleşiyor. Bu emoji birbirine karşı büyük tutku, sevgi ve romantizm duygusu taşıyan insanlar arasında kullanılır. Bununla birlikte çok yakın arkadaşlık ve derin hisleri tanımlamak için de rol oynar.

Turuncu kalp 🧡 emojisinin anlamı

Turuncu kalp 🧡  emojisi sevgili temsil eder. Fakat turuncu kalbin anlamı daha çok arkadaşlık ilişkilerini kapsıyor. Yani duygusal ilişkilerin yanı sıra dostluk sevgisi mesajlarına hizmet eder.

Sarı kalp 💛 emojisinin anlamı

Sarı kalp 💛, yeni başlangıçlar, gençlik, gün ışığı, bahar, saflık ve güç anlamları taşıyan sarı rengi, WhatsApp emojisinde mutluluk ve iyimserlik anlamı taşıyor. Yaşama sevincini temsil etmek için de tercih ediliyor.

Mavi kalp 💙 emojisinin anlamı

Mavi Kalp 💙, güven, uyum, barış ve sadakati gösteren mavi kalp ikonu ikili arasında hissedilen derin dostluğu temsil eder. Fakat öte yandan bu emojinin bir diğer anlamı, BDSM ilişki türüne hizmet eder. Çekicilik ve arzuyu içerisinde barındıran mavi kalp çift anlam taşır. Bu yüzden kullanımına dikkat etmekte yarar var.

Mor kalp 💜 emojisinin anlamı

Mor kalp 💜 şefkat ve ilgiyi sembolize eder. Daha çok aile ilişkilerinde tercih edilen bu emoji, Anneler Günü ya da doğum günü gibi özel günlerde de sıkça kullanılır.

Siyah kalp 🖤 emojisinin anlamı

Siyah kalp 🖤emojisi karanlık ve sert bir mizacı tanımlar. Kullanıcının içinde tuttuğu acı ve üzüntü hissini ifade eder. Çoğunlukla taziye mesajlarında kullanılır.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu