Sosyal Medya

Whatsapp Kişiler Görünmüyor Sorunu ve Çözümü

Bu yazımızda popüler mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp Kişiler Görünmüyor Sorunu ve Çözümü ‘nü anlatacağız.

Telefonumuzun rehberinde ekli olan kişiler WhatsApp kişiler listesinde görülebilmekte ve bu kişiler ile mesajlaşabilmekteyiz. Rehberinize eklediğiniz yeni numara whatsapp kişiler listesinde görünmüyor olabilir.

Whatsapp Kişiler Görünmüyor Sorunu birkaç nedenden kaynaklanmaktadır. Eğer uygulamanın kişi listesine erişimi kısıtlı ise yada  kişi listeniz güncellenemediyse kişileri göremiyor olabilirsiniz. Şimdi Whatsapp Kişiler Görünmüyor Sorunu ve Çözümü’ne geçelim.

Whatsapp Kişiler Görünmüyor Sorunu ve Çözümü

1. Whatsapp uygulamasını çalıştırın.

2. Uygulamanın ilk ekranında görünen “Yeni mesaj” simgesine dokunun. Burada tüm kişilerinizin listesini görebilirsiniz.

Whatsapp Kişiler Görünmüyor Sorunu ve Çözümü

 

3. Kişi seç ekranının hemen sağ tarafında bulunan Ayarlar ( 3 nokta) simgesine tıklayın.

4. Açılan seçeneklerden “Yenile” seçeneğine dokunarak , kişilerinizi yenileyebilirsiniz.

Whatsapp Kişiler Görünmüyor Sorunu ve Çözümü

5. Yenileme işlemi tamamlandı uyarısını gördükten sonra eklediğiniz kişiyi arayarak, görünüp görünmediğiniz kontrol edebilirsiniz.

Eğer rehberinizde bulunan kişilerin hiçbirini göremiyorsanız, yazımızın başında da belirttiğimiz gibi, muhtemelen uygulamaya kişilere erişim yetkisi verilmemiştir.

WhatsApp’ın en verimli şekilde çalışabilmesi için, WhatsApp’ın telefonunuzdaki kişiler listenize erişim izinini vermeniz gerekir.

Whatsapp uygulamasına kişiler yetkisi vermek için;

Ayarlar / Uygulamalar / Whatsapp / Uygulama izinleri seçeneklerini takip ederek Kişiler seçeneğini aktif duruma getirin. Bu sayede kişilerinizi görebilirsiniz.

Whatsapp Kişiler Görünmüyor Sorunu ve Çözümü

Yukardaki işlemleri yapmanıza rağmen sorun devam ediyorsa uygulamayı güncellemeyi yada Whatsapp kaldırıp yeniden yüklemeyi deneyebilirsiniz.

Çift hatlı bir cep telefonu sahibiyseniz telefonunuza 2 ayrı whatsapp hesabı kurabilirsiniz. Peki Çift SIM Kartlı Telefonda İki Farklı WhatsApp Hesabı Nasıl Kullanılır merak ediyorsanız buradaki yazımıza mutlaka bakmalısınız.

Bazı kişi ve gruplar sizin için önemli olabilirler. Bu kişi ve gruplardan gelen mesajları gözden kaçırmamak isteyebilirsiniz. Örneğin çalışma arkadaşları arasında kurulan ve iş üzerinde konuşulan bir WhatsApp grubunun her zaman üst sırada gözükmesi istenebilir. Buradaki yazımızda Whatsapp Sohbet Sabitleme Nedir , Whatsapp Sohbet Sabitleme nasıl çalışır detaylı olarak anlattık.

Son Güncelleme: 19 Eylül 2017

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu