WhatsApp Mesaj Geri Alma Nasıl Yapılır ?

WhatsApp Mesaj Geri Alma Nasıl Yapılır ?

Son güncelleme: 30 Haziran 2017

WhatsApp‘ta göndermek istemediğiniz veya yanlışla gönderdiğiniz mesajları artık geri alabileceksiniz. Peki WhatsApp Mesaj Geri Alma Nasıl Yapılır ?

WhatsApp’ta mesajları geri alma özelliği kullanıma sunuldu. Whatsapp mesajını Geri al özelliğini kullanmak  için göndermekten vazgeçtiğiniz mesajları 5 dakika içerisinde geri alabilirsiniz. Beş dakikayı geçtiğiniz zaman gönderilen mesajı geri almanız mümkün olmaz.

WhatsApp Mesaj Geri Alma Nasıl Yapılır ?

Başarılı bir şekilde geri aldığınız mesajlar kişilerinizin sohbetlerinden kaybolur. Aynı şekilde bir sohbette “Mesaj geri alındı” görürseniz, bu gönderenin mesajı geri aldığını gösterir.

İletilerin başarıyla geri alınması için siz ve alıcının Android, iPhone veya Windows Phone için en son WhatsApp sürümünü kullanıyor olması gerekir. Siz veya alıcınız Android, iPhone veya Windows Phone için WhatsApp’ın en yeni sürümünü kullanmıyorsa, bu özellik desteklenmeyecektir. Alıcılar, mesajınızı geri alınmadan veya geri alınma başarısızsa görebilirler. Geri çağırma başarısız olursa size haber verilmez.

Android WhatsApp Mesaj Geri Alma Nasıl Yapılır?

Android’de WhatsApp’ta gönderdiğiniz mesajı geri almak için tek yapmanız gereken, mesaja basılı tutup daha sonrasında karşınıza çıkan Menü kısmına tıklayarak, ”Geri Al’‘ seçeneği seçerek mesajınızı geri alabilirsiniz

iPhone WhatsApp Mesaj Geri Alma Nasıl Yapılır

iPhone‘da ise tek yapılması gereken, göndermekten vazgeçtiği mesajın üzerine uzun bir süre basılı tutarak ”Geri Al” seçeneğine tıklamak olacaktır.

Daha sonrasında ise geri aldığınız mesaj eğer gönderdiğiniz kişi tarafından okunmadığı süreçte, ” Mesaj geri alındı’‘ geri bildirimi ile uyarılarak, işleminizin gerçekleştirildiğini göreceksiniz.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol