Mobil

WhatsApp okundu bilgisi nasıl kaldırılacak?

whatsapp-okundu-bilgisini-kaldırmakYakın geçmişte bir güncelleme ile insanların bir çoğunu sinirlendirmeyi başaran WhatsApp geri adım attı. Yeni güncelleme ile mavi ikon okundu bilgisi isteğe bağlı hale dönüştürülüyor. Yani artık WhatsApp için okunud bilgisini herkes hiç zahmete girmeden kaldırabilecek. Peki nasıl kaldırılacak?

Şu an için bu özellik beta sürümünde deneniyor. Özellikle ülkemizde ve diğer ülkelerde tartışma konusu olan WhatsApp okundu bilgisine gelen tepkilerin çoğu olumsuz olunca şirket geri adım atmak zorunda kaldı. Uygulamanın beta sürümünü hemen güncelleyen şirket, gizlilik kısmına ek bir seçenek koydu. Bu kısımdan isteyenler okundu bilgisini karşıya göndermeyebilir.

Uygulamanın beta sürümüne WhatsApp’ın kendi sitesinden erişebilirsiniz. Burası. WhatsApp mavi ikon okundu bilgisini kapatmak için Ayarlar – Gizlilik yolunu takipe edin. Bu kısımda “read receipts” kısmından tiki kaldırdığınız zaman okundu bilgisi karşıya gitmeyecektir. Bu durumu önemsemeyenlerdenseniz herhangi bir ayar yapmanıza gerek yok.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu