WhatsApp Profil Fotoğrafını Kırpmadan Yükleme

WhatsApp Profil Fotoğrafını Kırpmadan Yükleme

WhatsApp kullanıcılarının ilgisini çekebilecek güzel bir method ile karşınızdayız. Bu akıllıca yöntemle Android ve iOS kullanıcıları WhatsApp profil fotoğraflarını üstünde kırpılma olmadan yükleyebiliyorlar. WhatsApp tıpkı Facebook gibi profil resminizi değiştirdiğinizde izin verilen maksimum boyut üzerinden resmi olabildiğince kesmeye ve kalitesini düşürmeye çalışır. Ancak bu sizi rahatsız ediyorsa pratik bir çözümü var.

Fotoğrafları Kırpmadan WhatsApp’a Yüklemenin Adımları

Yöntem oldukça düz ve uygulaması hem iOS hem Android‘de mevcut olan benzer iki uygulamaya bakıyor. Bu uygulamayı kullanarak favori fotoğraflarınızı kırpmadan paylaşabiliyorsunuz.

Öncelikle işletim sisteminize bağlı olarak uygulamayı aşağıdaki iki linkten uygun olanını kullanarak indirin.

Android için : SquareDroid – Android 

IOS için: SquareGram – iOS

WhatsApp Profil Fotoğrafını Kırpmadan Yükleme-1

Uygulamayı kurulduktan sonra çalıştırın ve ardından “Pick a Photo” seçeneğine dokunarak yüklemek istediğiniz fotoğrafı seçeceğiniz ekrana gidin.

WhatsApp Profil Fotoğrafını Kırpmadan Yükleme-2

Şimdi WhatsApp‘da kırpmadan kullanmak istediğiniz resmi seçin ve devam edin.

(WhatsApp’ta Ne Kadar Zaman Harcıyorsunuz?)

WhatsApp Profil Fotoğrafını Kırpmadan Yükleme-3

Fotoğrafı istediğiniz gibi ölçeklendirebileceğiniz gibi uygulama bunu sizin için otomatik olarak yapacaktır.

WhatsApp Profil Fotoğrafını Kırpmadan Yükleme-4

En iyi kalite için “File size and Quality” yazılı ölçeklendirme çubuğunu en yüksekte bırakın ve Format olarak JPEG/PNG formatlarından hangisi mevcutsa seçili bırakın.

(Whatsapp’ta Konum (Lokasyon) Nasıl Gönderilir?)

Biz bu yöntemleri Android üzerinde gösterdik ancak yöntem iOS için de tamamen aynı. Bu yöntemle WhatsApp’a yükleyeceğiniz herhangi bir fotoğrafın kalitesini dönüştürerek herhangi bir kırpılma yapılmasının kolayca önüne geçebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Resimde görüneni kutuya yazınız: *İçerik önerileri ve diğer istek ve şikayetlerinizi teknolojidolabi@yandex.com adresine bildiriniz.

TeknolojiDolabi.com-Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri kolayca bulabilirsiniz.