WhatsApp sesli arama özelliği nasıl aktif hale getiriliyor?

WhatsApp sesli arama özelliği nasıl aktif hale getiriliyor?

Merhaba. Bu yazımızda WhatsApp sesli arama özelliği nasıl aktif hale getiriliyor, Whatsapp sesli arama nasıl yapılır anlatacağız?

WhatsApp Sesli Arama, kişilerinizi başka bir ülkede olsalar bile WhatsApp üzerinden ücretsiz olarak aramanıza imkan sağlar. Sesli arama, telefonunuzun konuşma paketindeki dakikalarınız yerine telefonunuzun İnternet bağlantısı üzerinden çalışmaktadır. Operatörünüz tarafından veri ücreti uygulanabilir.

WhatsApp sesli arama nasıl yapılır ?

WhatsApp Messenger‘ın en güncel sürümünü yükledikten sonra sesli arama yapmak için WhatsApp uygulamasını çalıştırın. WhatsApp ana ekranı açılınca sol üst köşede yer alan “ÇAĞRILAR” sekmesinin üzerine dokunun:

WhatsApp-sesli-arama-nasil-yapilir

Açılan Çağrılar sekmesinde daha önceden yaptığınız sesli aramalar listeleniyor. Eğer bu özelliği ilk defa kullanacaksanız burada herhangi bir çağrı listelenmeyecektir. Fakat WhatsApp sesli arama özelliğini kullandıktan sonra önceden yaptığınız çağrıları buradan görüntüleyebilir ve bu çağrılara kolayca erişebilirsiniz. WhatsApp sesli arama özelliğini kullanabilmek için öncelikle aşağıdaki resimde işaretli alan içerisindeki arama tuşuna dokunuyoruz:

WhatsApp-sesli-arama-nasil-yapilir

Arama tuşuna dokunduktan sonra karşımıza WhatsApp kişi listeniz çıkacak. Bu sayfada büyüteç işaretine dokunarak aramak istediğiniz kişiyi, kişi listeniz içerisinde arayabilirsiniz:

WhatsApp-sesli-arama-nasil-yapilir

Sosyal Medyada Paylaşın:
Kaynak:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın
Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri bulabilirsiniz.