1. Ana Sayfa
  2. SOSYAL MEDYA
  3. WhatsApp Şifre Koyma

WhatsApp Şifre Koyma

whatsapp şifre koyma programsız

Kişisel verilerini korumak isteyenler, WhatsApp şifre koyma işlemi ile Whatsapp yazışmalarınızı şifreleyebilir ve istemediğiniz kişilerin yazışmalarınızı okumasını engelleyebilirsiniz.

Whatsapp şifreleme iişlemini programsız yada uygulama kullanarak kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

WhatsApp Şifre Koyma

1 Parmak izi okuyucuyu kullanarak Whatsapp’ı şifreleme

Whatsapp’ı şifrelemek için telefonunuzda parmak izi okuyucusunun olması yeterli.

Andreoid cihazlarda, WhatsApp uygulaması üzerinden Ayarlar – Hesap – Gizlilik altında Kimlik Doğrulaması – Parmak İzi’ne dokunarak parmak izi ile doğrulamayı aktif edeerek, Parmak izi ile doğrulamayı açtığınızda WhatsApp her açılışta sizden parmağınızı okutmanızı isteyecektir.

iPhone’larda ise, WhatsApp uygulamasında WhatsApp – Ayarlar – Hesap – Gizlilik altında Touch ID / Face ID Gereksin’e dokunarak parmak izi ile kimlik doğrulamayı etkinleştirebilirsiniz. İster parmak izi, ister yüz tanımayı aktif edin, WhatsApp her açılışta parmağınızı okutmanızı/yüzünüzü göstermenizi isteyecektir. İki doğrulama şekli de çalışmaz ya da üst üste başarısız denemeler olursa WhatsApp, iPhone parolanızı isteyecektir.

2 Uygulama kullanarak Whatsapp’ı şifreleme

Telefonunuzda parmak izi okuyucusu yoksa veya parmak izi okuyucusunu kullanmıyorsanız, Whtasapp şifreleme için bazı uygulama kilitleme, şifreleme uygulamalarından birini kullanabilirsiniz.

AppLock, Norton App Lock, LOCX, Smart AppLock, CM Security AppLock gibi ücretsiz uygulamaları kullanrak Whatsapp şifre koyma işlemi gerçekleştirmeniz mümkün.

Eğer Jailbreakli bir iPhone sahibiyseniz ydia tweak’lerinden birini de kullanabilirsiniz. WhatsApp++, AppLocker, BioLockdown, iProtect, BioProtect gibi Cydia üzerinden indirebileceğiniz birçok uygulama kilitleme uygulaması mevcut.

Bir örnekle işlemin nasıl yapılacağını anlatalım.

Whatsapp şifrelemk için AppLock uygulamasını örnek olarak ele alacağız.

Uygulamanın Android ve IOS srüümlerini aşağıdaki bağlantılardan cihazlarınıza indirebilirsiniz.

Kilit(AppLock)
Kilit(AppLock)
Developer: DoMobile Lab
Price: Free

Kilit(AppLock) uygulamasını başlatın. Başlangıçta uygulamayı açmak için 7777 şifresini girin.

1 Uygulama ekranında Ayarlar bölümünde yer alan Şifre & Desen Ayarları bölümüne dokunun

whatsapp şifre koyma programsız

2 Kilit Tipi bölümünden Pin, Desen veya diğer seçeneklerden istediğinizi seçin ve şifrenizi belirleyin

whatsapp şifre koyma programsız

3 Kilit(AppLock) uygulamasında ana ekrana dönün ve Uygulamalar sekmesine gelin. Ekranın altında yer alan + butonuna dokunun ve şifre koymak istediğiniz uygulamayı yani Whatsapp’ı seçin.

whatsapp şifre koyma programsız

4 Uygulama listesinden Whatsapp’ın yanında bulunan kutucuğu seçin ve Ekle butonuna dokunun.

whatsapp şifre koyma programsız

5 Uygulamalar sekmesinde artık Whatsapp görünecektir. Whatsapp’ın yanında bulunan  Fake butonuna dokunarak, başta anlattığımız hata mesajı olayını aktif hale getirebilirsiniz.

whatsapp şifre koyma programsız

Artık Whatsapp şifre koyma işlemi tamamlandı. Kimse siz istemedikçe Whatsapp uygulamanızı çalıştıramaz ve mesajlarınızı göremez. Fake özelliği sayesinde whatsapp’a şifre koyduğunuzu da kimse bilmeyecek.

Yorum Yap
Kaynak:

Yorum Yap