Whatsapp Sohbet Sabitleme Nedir ?

Whatsapp Sohbet Sabitleme Nedir ?

Whatsapp sürekli güncellenen ve oldukça popüler bir uygulama. Son güncellemeler ile birlikte Whatsapp Sabitlenmiş Sohbet özelliği geldi. Peki Whatsapp Sohbet Sabitleme Nedir , Whatsapp Sohbet Sabitleme nasıl çalışır?

Whatsapp Sohbet Sabitleme Nedir ?

Bazı kişi ve gruplar sizin için önemli olabilirler. Bu kişi ve gruplardan gelen mesajları gözden kaçırmamak isteyebilirsiniz. Örneğin çalışma arkadaşları arasında kurulan ve iş üzerinde konuşulan bir WhatsApp grubunun her zaman üst sırada gözükmesi istenebilir.

Whatsapp Sohbet Sabitleme özelliği istediğiniz kişi yada grup mesajlarını sohbet ekranının en üstünde tutmanızı sağlıyor. Whatsapp Sabit sohbet özelliği ile birlikte diğer kullanıcılardan mesaj alıyor olsanız bile, sabit sohbet uyguladığınız kişinin mesajları her zaman ekranın en üstünde yer alacak.

Whatsapp Sohbet Sabitleme Nasıl Çalışır ?

Whatsapp Sohbet Sabitleme ile istenen 3 kişi veya grup WhatsApp’ın sohbet listesinde ilk 3 sırada sabitlenebiliyor.

Android Whatsapp Sohbet Sabitleme

Sohbet ettiğiniz kişi yada gruba parmağınızla uzunca basarak üst tarafta çıkan raptiye işaretine tıklayın.

Whatsapp Sohbet Sabitleme Nedir ?

“Sabitlendi” Uyarısını göreceksiniz. İşlem bu kadar !

İos Whatsapp Sohbet Sabitleme

Sohbeti parmağınızla sağ tarafa kaydırın ve sabitle diyerek sohbeti sayfanın en üstüne çıkartabilirsiniz. Bazı arkadaşlar sola kaydırdıkları için çıkmadığını söylüyorlar sabitleme çıkması için sağa kaydırmanız gerekiyor.

Sabitlediğiniz sohbetler artık en üstte görünecektir. Sabitlenen sohbetlerinizin yanında raptiye simgesi çıkacaktır.

Whatsapp Sohbet Sabitlemeyi kapatmak için sohbete basılı tutun ve tekrar raptiye simgesine dokunun. “Sabitleme kaldırıldı” uyarısını göreceksiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Kaynak:

BİRDE BUNLARA BAKIN

4 yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?