Whatsapp’da Beni Engelleyen Birine Nasıl Mesaj Atarım ?

WhatsApp'ta biri eğer sizi engellediyse, ona ulaşmak ve mesaj atmak için bu kişiyle farklı yollar üzerinden iletişime geçebilmeniz mümkündür.

Whatsapp’ta engellendiyseniz ve birine mesaj atamıyor ve Whatsapp’da beni engelleyen birine nasıl mesaj atarım diye soruyorsanız engellenen numaraya mesaj gönderme hakkında size bazı yöntemler sunacağız.

WhatsApp kişi engelleme özelliği sayesinde bir kişiyi engelleyerek, o kişinin size mesaj atmasını ve aramasına engel olabilirsiniz. Bu sayede profil bilgilerinizde engellediğiniz kişide görünmez.

Peki siz engellendiyseniz yada engellendiğinizden şüpheleniyorsanız ne yapacaksınız?

WhatsApp’ta biri eğer sizi engellediyse, ona ulaşmak ve mesaj atmak için bu kişiyle farklı yollar üzerinden iletişime geçebilmeniz mümkündür.

Whatsapp engellendiğimi nasıl anlarım ?

WhatsApp Messenger’da bizi engelleyen kişileri öğrenmek için birkaç yöntem mevcuttur. Bu yöntemler sayesinde (bazıları kesinlik içermese bile) WhatsApp Messenger’da birinin sizi engelleyip engellemediğini öğrenebilirsiniz.

  • Profil fotoğrafının kaldırılması: WhatsApp Messenger’da biri sizi engellerse bu kişinin profil fotoğrafı da otomatik olarak kaldırılır ve siz bu profil fotoğrafını asla görüntüleyemezsiniz. Olası durumları her zaman aklınızda bulundurmalısınız: Kişi profil fotoğrafını sadece rehberindeki kişilere göstermeyi seçmiş olabilir ve sizin numaranız bu kişinin rehberinde olmayabilir ya da sadece profil fotoğrafını kaldırmış olabilir.
  • Mesajların alıcıya hiçbir zaman teslim edilmemesi (Tek tik işareti): Mesajlarınız karşıdaki kişiye sürekli tek tik olarak iletiliyorsa bu kişi size engellemiş olabilir ama unutmamalısınız ki bu yöntemin kesin bir sonuç verdiği söylenemez. Kişinin interneti kapalı ya da uygulaması durdurulmuş ise mesajlarınız teslim edilmek için bekletilebilir.
  • Son görülme: WhatsApp Messenger’da sizi engelleyen kişilerin son görülmesini göremezsiniz. Bir diğer ihtimal: Kişi, gizlilik ayarlarında değişikliğe giderek bu son görülme seçeneğini kapatmış olabilir.
  • Çevrimiçi durumu: Günün belirli saatlerinde aktif olan biri, o gün içinde hiç çevrimiçi görünmemişse belki de sizi engellemiştir.
  • Hikâyeler: Sizi engellediğini düşündüğünüz kişi önceden çok sık hikâye paylaşıyorsa ve son birkaç gündür hikâye paylaşmayı bırakmışsa belki de sizi engellemiştir. Engellenen kullanıcılar, engelleyen kişilerin hikâyelerini görüntüleyemez.
  • Grup: Sizi engelleyen kişileri gruba ekleyemezsiniz.
  • Başka bir numara kullanma: Öncelikle kişinin profil fotoğrafına bakın. Kişinin fotoğrafı yoksa bir başkasının telefonundan ya da bir başka hesaptan WhatsApp’a girin, kişinin profil fotoğrafını görüntüleyin. Unutmamalısınız ki kişi profil fotoğrafını sadece rehberindeki kişilerle sınırlandırmış olabilir.

Şimdi Whatsapp’da beni engelleyen birine nasıl mesaj atarım cevaplayalım.

Whatsapp’da beni engelleyen birine nasıl mesaj atarım ?

Whatsapp'da beni engelleyen birine nasıl mesaj atarım ?

WhatsApp, ikili sohbetlerde bir numaranın mesaj atmasını engellese de gruplar için bu söz konusu değil. Seni engelleyen bir kişi ile birlikte bulunduğun bir grup üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Ama burada grubu kuran siz olmayacaksınız. Grubun üçüncü bir kişi tarafından açılması gerekiyor. İkinizi de tanıyan, ikinizin de rehberinde kayıtlı üçüncü bir kişi, WhatsApp Messenger’da kendisi de dâhil üç kişilik bir grup oluşturmalı. Katılımcılar kendisi, siz ve sizi engelleyen kişi olmalı. Grubu kurduktan sonra üçüncü kişi çıkabilir ve siz de sizi engelleyen kişi ile konuşabilirsiniz. Dikkat edin, bu kişi gruptan çıkarsa bütün planlarınız suya düşebilir.

Whatsapp’da beni engelleyen birine nasıl mesaj atarım yazımız sona erdi.

Whatsapp numara değiştirme özelliği WhatsApp hesabınız ile ilişkili telefon numarasını değiştirme imkanı sunar.

Whatsapp Numara değiştirme özelliğiyle, aynı telefonda veya yeni bir telefonda WhatsApp hesabınızla bağlantılı telefon numarasını değiştirebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu