WhatsApp’ı Daha Etkin Kullanabileceğiniz 5 Android Uygulaması

WhatsApp’ı Daha Etkin Kullanabileceğiniz 5 Android Uygulaması

Android platformunda WhatsApp kullanım deneyiminizi daha iyi duruma getirecek, WhatsApp’ı Daha Etkin Kullanabileceğiniz 5 Android Uygulaması listesini sunuyoruz.

Günümüzün en popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, dünya genelinde 1 milyar kullanıcı tarafından aktif olarak kullanılıyor. Bu da uygulamayı dünyadaki en hızlı yayılan sosyal platformlardan birisi yapıyor.

Uygulamanın yayılma ve gelişme hızının ise Facebook tarafından satın alınmasından sonra daha da arttığı açıkça görülüyor.

WhatsApp’ı Daha Etkin Kullanabileceğiniz 5 Android Uygulaması

WhatsApp sürekli güncellendiği ve yeni özelliklere kavuştuğu için 3.parti bir uygulama aracılığıyla kullanılması pek tavsiye edilmiyor. Çünkü WhatsApp Web gibi servislerin kullanılabilmesi için orjinal uygulamadan girilmesi gerekiyor. Ama yine de WhatsApp’ınızı kullanışlı hale getirebileceğiniz ek uygulamalar bulunuyor.

Biz de bunlardan Android işletim sistemleri için WhatsApp’ı Daha Etkin Kullanabileceğiniz 5 Android Uygulaması ‘nı sizler için derledik.

WhatsLock: Konuşmalarınıza Pin Kodu Koyun

WhatsLock: Konuşmalarınıza Pin Kodu Koyun

WhatsApp geçtiğimiz haftalarda gelen özelliği ile artık konuşmalarımızı ve aramalarımızı uçtan uca şifreleme yöntemi ile daha güvenli kılıyor. (Bknz :WhatsApp Uçtan Uca Şifreleme Nedir? )

Fakat telefonumuzu ele geçiren kişiler için yapacak bir şeyimiz olmadığından dolayı bu uygulamayı öneriyoruz.

Telefonunuzun yanından rahatça ayrılmak istiyorsanız bu uygulama ile konuşmalarınızı şifreleyebilirsiniz.

Eğer şifrenizin bulunmasından veya kırılmasından korkarsanız ekstra güvenlik önlemi olarak Fake WhatsApp özelliğini aktif edebilirsiniz.

Bu özellik aktif olunca şifre doğru girilse bile sahte bir WhatsApp ekranı görünecek. Gerçek WhatsApp ekranınıza ulaşmak için “Yeni Sohbet” butonuna 3 defa basmak gerekecek.

Dashdow: Sohbetleriniz Baloncuk Şeklinde Görünsün

Dashdow: Sohbetleriniz Baloncuk Şeklinde Görünsün

İlk olarak Facebook tarafından geliştirilen ve Facebook Chat’te kullanılan konuşma baloncukları oldukça kullanışlı. Çünkü başka bir iş ile ilgilenirken bize gelen mesajın önizlemesini kolayca görebiliyoruz. Aynı özelliği WhatsApp için isterseniz tek yapmanız gereken bu uygulamayı yüklemek olacak.

“Notification Acccess” yani “Bildirim Erişimi” özelliğini aktif ettiğinizde artık yeni mesajlarınızı baloncuklar şeklinde telefonunuzun ekranından görebilirsiniz.

Uygulamanın akıllı telefonunuzun kilit ekranında dahi çalışabiliyor olması da güzel bir özellik. Ayrıca mesaj içeriğinin otomatik görüntülenmesi gibi diğer bazı seçenekler de bulunuyor.

DashClock: Telefonunuzun Kilidini Açmadan Mesajlarınızı Okuyun

DashClock: Telefonunuzun Kilidini Açmadan Mesajlarınızı Okuyun

Yeni WhatsApp mesajlarınız bu uygulama sayesinde akıllı telefonların kilit ekranını açmadan da okunabiliyor. Uygulamanın kurulumu ve kullanımı da oldukça basit bir yapıya sahip. Bu konuda WhatsApp’ta Ekran Kilidini Açmadan Mesaj Cevaplama  yazımızada bakabilirsiniz.

Cleaner for WhatsApp: Gereksiz Dosyaları Silip Yer Açın

Cleaner for WhatsApp: Gereksiz Dosyaları Silip Yer Açın

Whatsapp’dan gelen dosyalar ve biriken konuşmalar telefonunuzda fazla yer kaplıyorsa ve sizin için sıkıntı yaratıyorsa bu uygulamayı denemenizi tavsiye ederiz.

Uygulamayı çalıştırdıktan sonra dosyaları ve boyutlarını sizler için gösterek silme işleminizi oldukça kolay bir hale getiriyor.

Booyah: Arkadaşlarınızla Görüntülü Olarak Görüşün

Booyah: Arkadaşlarınızla Görüntülü Olarak Görüşün

Geçtiğimiz aylarda WhatsApp’a sesli arama özelliği eklenmişti. Bunun ardından görüntülü arama özelliğinin de yakında ekleneceği dedikoduları çıkmıştı. Fakat görüntülü arama özelliği için sabırsızlanıyorsanız bu uygulamayı deneyebilirsiniz. Booyah sayesinde hem Android hem iOS cihazınızda WhatsApp üzerinden görüntülü görüşme yapabilirsiniz.

Uygulamayı kullanabilmek için herhangi bir üyelik işlemi yapmanız da gerekmiyor. Uygulamayı çalıştırdıktan sonra size bir link veriyor ve bu linki karşı taraf ile paylaşarak görüntülü görüşmeye başlayabiliyorsunuz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın
Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri bulabilirsiniz.