Whatsapp’ın 12 Harika Özelliği

Whatsapp’ın 12 Harika Özelliği

Whatsapp’ı daha kullanışlı halen getiren bir çok özellik mevcut.  Bizde bu yazımızda Whatsapp’ın 12 Harika Özelliği ‘ni derledik.

Günümüzde hemen hemen herkesin kullandığı Whatsapp’ın kolay yüzünün ardında çok ilginç özellikleri var. İşte Whatsapp’ın bilinmeyen 12 mükemmel özelliği…

Whatsapp’ın 12 Harika Özelliği

1# Kalın,üstü çizili ve italik yazma

Mesajlarınızı kalın, üstü çizili veya italik yapmak isterseniz tek yapmanız gerek yazdığınız metni seçip, araç çubuğundaki üç nokta simgesine dokunarak istediğiniz formatlamayı seçmek.

yada;

Kalın yazı kullanmak için yazınızın başına yıldız * koymanız yeterli olacaktır. *whatsapp*

İtalik yazı yazmak için için yazdığınız metnin, kelimenin yanlarına alt tire koymanız gerekir. _whatsapp_

Üzeri çizik bir yazı yazmak istiyorsanız yazının başına ve sonuna ˜ simgesi koymanız gerekir. Bunun klavyenizin sym sekmesinden yapabilirsiniz ya da buradan kopyalayın. ˜whatsapp˜

Whatsapp'ın 12 Harika Özelliği

2# Emoji Arama

Kullanan herkesi bildiği üzere Whatsapp’ta birçok emoji var anca bu emojilerinin fazla olması bazen doğru anda doğru emojiyi bulmak zor olabiliyor. Artık istediğiniz emoji’yi kelime kullanarak aramanız mümkün olacak.

3# Mesajınızı ne zaman okunduğunu görün

Küçük tik işaretlerinin maviye dönüştüğü an yani mesajınızın ne zaman okundupunu görmek için gönderdiğiniz mesajı basılı tutarak çıkan ”Bilgi” opsiyonunu tıklayın. Bu sayede bir tikin ne zaman maviye dönüştüğünü görebilmeniz mümkün olacak.

4# Grup sohbetlerini sessiz alma

Whatsapp arkadaş gruplarınızda,”Grup bilgisi”ni açarak, grup konuşmanızı sekiz saat,bir hafta veya bir yıl boyunca sessize alabilirsiniz.

5# Toplu mesaj listelerini kullanın

Aynı anda birden fazla kişiye sadece kendilerine gönderdiğinizi düşünecekleri bir mesaj gönderebilirsin.Tek yapmanız gereken ”Sohbet” ekranından ”toplu mesaj listelerini” tıklayarak,alıcıları seçebilir ve onlara mesaj gönderebilirsiniz.

6# Mobil internet kotanızın bitmemesi için medyaların otomatik indirilmesini kapatabilirsiniz

“Ayarlar”lardan “Veri Kullanımı”na tıklayarak, ”Medyanın otomatik olarak indirilmesi” ayarlarından “Mobil veri kullanırken” düğmesine tıklayarak, verilerin wifi olmayan ortamlarda indirilmesi opsiyonunu kapatabilir bu sayede cep internet koatnızın bitmesini engelleyebilirsiniz.

7# Whatsapp Otomatik yükleme özelliğini kapatın

WhatsApp’ın otomatik yükleme özelliğini kapatabilirsiniz. Bunun için sohbet ayarlarında “Gelen medyayı kaydet” i kapatarak fotoğrafların ve diğer medyanın otomatik indirme işlemlerini durdurabilirsiniz.

8# Önemli mesajları kolayca bulun

Önemli olarak saydığınız bir mesajı kolayca bulabilmek için o mesaja yıldızla işareti koyabilirsiniz. Bir mesaja yıldız eklemek için tek yapmanız gereken mesajın üstünü basılı tutmak ve çıkan yıldız simgesini seçmek. Daha sonra sohbetin üzerine dokunup “Yıldızlı mesajlar”ı seçerek işaretlediğiniz tüm mesajları görebilirsiniz. Yıldız koyduğunuzdan karşı tarafın haberi olmaz.

9# Bilgisayardan Whatsapp oldukça pratiktir.

Masaüstü yada dizüstü bilgisayarınızdan Web.whatsapp.com adresine girdikten sonra telefonunuzdaki WhatsApp’inizden alacağınız QR kodu ile sohbetlerinizi bilgisayar ekranına taşıyabilirsiniz.

10# Eski grup konuşmalarını kolayca bulmak

Eski bir grup konuşmasını bulmak için tek yapmanız gereken konuşmanın içinde kimlerin olduğunu hatırlamak. Herhangi bir konuşmada kişinin isminin üstüne tıklayarak daha önce beraber içinde bulunduğunuz bütün grup konuşmalarını görebilirsiniz.

11# Sonradan cevaplayacağınız konuyu unutmamak için işaretleyin

Dah sonradan cevaplamak isteyeceğiniz bir mesajı  hatırlatmak için “Okunmamış” olarak işaretleyebilirsiniz. Böylece konuşmanın yanında belirecek olan mavi nokta, size cevap vermeniz gerektiğini hatırlatabilir.

12# Favori sohbet konuşmalarınızı en üste taşıyın

Şu anda yalnızca beta halinde bulunan bu özellik sayesinde bir konuşmayı sohbetler listenizin en üstüne koymanız mümkün. Tek yapmanız gerek sohbete basılı tutarak, ekranda beliren ‘pin’ opsiyonunu seçmek.

Whatsapp’ın 12 Harika Özelliği yazımız burada sona erdi. Whatsapp’ın 12 Harika Özelliği yazımızda belirttiklerimiz dışında sizinde bildiğiniz püf noktaları varsa yazı altına yorum bırakabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

5 yorum

  1. Allah ne muradın varsa versin tuttuğun altın olsun eyw çok sağol bitanesin

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?