Teknoloji Dolabı

WhatsApp’ta Engellendiğinizi Anlama

WhatsApp’ta Engellendiğinizi Anlama

Whatsapp üzerinden görüştüğünüz arkadaşlarınızdan bazılarının sizi engelleyip engellemediğini merak ediyorsanız bu yazımızda bu merakınızı gidereceksiniz.

Milyonlarca Whatsapp kullanıcısının en büyük korkularından birisi de engellenme korkusu. Bu yüzden kullanıcılar arkadaşlarına attığı mesajların iletilmediğini görünce hemen paniğe kapılarak engellendiklerini düşünebiliyorlar. Bu yüzden bizde bu yazımızda sizlere Whatsapp üzerinden engelleme ve engellenme işlemlerini göstereceğiz.

Şimdi konumuza başlayabiliriz. Aşağıda gördüğünüz görselde engellenmemiş bir kullanıcının mesaj sayfası açık. Engellenmeyen kullanıcılar mesaj yazma kısmında kişinin son görülme tarihini veya çevrimiçi olup olmadıklarını görebilirler. Örneğin bir arkadaşınız sizi engellememiş ise siz onun son görülme tarihini ve çevrimiçi olup olmadığını görebilirsiniz.

Fakat WhatsApp geçtiğimiz aylarda yayınladığı bir güncelleme ile artık kullanıcıların son görülme tarihlerini kapatabileceklerini duyurmuştu. Bu yüzden kullanıcıların son görülme tarihini görmediyseniz eğer buda sizi engellemiş olduğu anlmaına gelmez.

Şimdi gelelim bir kullanıcı sizi engellediyse bunu net olarak nasıl anlarız. Sizi engelleyen kişinin profil fotoğrafı, durum bildirimi ve son görülme tarihini göremezsiniz. Buda sizi engelldiğini net bir şekilde göstermektedir.

 

 

Kaynak:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Resimde görüneni kutuya yazınız: *

Bunlarda İlginizi çekebilir:
iPhone Nasıl Daha Hızlı Şarj Edilir ?
iPhone Nasıl Daha Hızlı Şarj Edilir ?

İyi Selfie Nasıl Çekilir? 1
İyi Selfie Nasıl Çekilir?

Google Play'de Çocuk Güvenliği Oluşturun 1
Google Play’de Çocuk Güvenliği Oluşturun

iOS 10 Fotoğraflar Uygulamasının 4 Yeni Özelliği 1
iOS 10 Fotoğraflar Uygulamasının 4 Yeni Özelliği

Instagram’da Mesaj Nasıl Gönderilir? 1
Instagram’da Mesaj Nasıl Gönderilir?

Kapat