• DOLAR
  3,4905
  % -0,00
 • EURO
  4,1892
  % 0,37
 • ALTIN
  146,9527
  % 0,16
 • BIST
  104.918
  % -1,52


Whatsapp’ta Profil Resmi Nasıl Gizlenir?

Whatsapp’ta Profil Resmi Nasıl Gizlenir?

Bildiğiniz gibi akıllı telefonların olmazsa olmazı uygulama Whatsapp’ta, profil resmi, durum iletileri gibi bilgileri yayınlayabiliyoruz. Normal şartlarda herhangi bir değişiklik yapmadığınız taktirde bu resimler ve bilgiler tüm kullanıcılar’a açık olarak ayarlıdır.Telefon numaranızı bilen, Whatsapp kullanan tüm kullanıcılar bu resimlerinizi ve bilgilerinizi görebilir.

WhatsApp profilinizde belirlediğiniz resim, Sohbetler ekranında, bireysel ve grup mesajlarında ve desteklenen telefonlarda Favoriler listesinde (Android’te Kişiler sekmesinde) görüntülenir.

Arkadaşlarınız telefonlarında başka bir yere sizi farklı bir resimle kaydetmiş olsalar bile, sadece sizin WhatsApp’ta belirlediğiniz profil resminizi göreceklerdir. Eğer profil fotoğrafı koymamayı seçerseniz, arkadaşlarınız sizi kaydetmiş oldukları resim veya boş bir fotoğraf çerçevesiyle görüntülerler. (WhatsApp Profil Fotoğrafını Kırpmadan Yükleme)

Whatsapp gizlilik ayarlarını yaparak bu bilgileri kimin görmesini istediğinizi belirleyebilirsiniz. Gizlilik ayarlarıyla ilgili daha önceki yazılarımızda detaylı bilgiler vermiştik. (Bakınız: WhatsApp Gizlilik Ayarlarımı Nasıl Düzenlerim?)

Profil resmini gizlemek istiyorsanız aşağıdaki işlemleri yapabilirsiniz.

Whatsapp profil resmi nasıl gizlenir ?

1. WhatsApp > Ayarlar > Hesap > Gizlilik seçeneklerini takip ederek giriş yapıyoruz.

Whatsapp'ta Profil Resmi Nasıl Gizlenir1,

2. Profil fotoğrafı seçeneğine dokunun.

3. Profil fotoğrafınızı, resminizi gizlemek için seçeneği “Hiç Kimse” olarak ayarlayıp işlemi tamamlayın.

Herkes: Profil resminiz tüm WhatsApp kullanıcıları tarafından görünebilir. Uygulama ilk yüklendiğinde varsayılan olarak bu ayarla gelir.

(Bakınız : WhatsApp’da Paylaştığınız Fotoğraflarınız Ne Kadar Güvende?)

Kişilerim: Profil resmi ve diğer bilgileriniz rehberine ekli olduğunuz tüm kullanııclar tarafından görüntülenir.

Hiç kimse: Son görülme, profil fotoğrafı ve/veya durumunuz hiç kimse tarafından görünemez. Rehberinize ekli kişiler de fotoğrafınızı göremez.

Whatsapp'ta Profil Resmi Nasıl Gizlenir2

Kişisel bilgilerinizin güvenliği için “Gizlilik” ayarlarını yapılandırmanızı öneririz. Whatsapp hakkında merak ettiğiniz tüm bilgilere sitemizde arama yaparak ulaşabilirsiniz. Sorularınızı yorum olarak bizlere gönderebilirsiniz.

Kaynak: Ozengen
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Resimde görüneni kutuya yazınız: *


İçerik önerileri ve diğer istek ve şikayetlerinizi teknolojidolabi@yandex.com adresine bildiriniz.

TeknolojiDolabi.com-Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri kolayca bulabilirsiniz.