Whatsapptan Gelen Fotoğraflar Galeride Gözükmesin

Whatsapptan Gelen Fotoğraflar Galeride Gözükmesin 1

Whatsapptan Gelen Fotoğraflar Galeride Gözükmesin istiyorsanız WhatsApp Fotoğrafların Galeriye Otomatik Kaydedilmesini Engellemenin nasıl yapılacağını yazımızda öğrenebilirsiniz.

WhatsApp uygulaması üzerinden sadece mesaj değil, fotoğraf ve video gönderimi de yapabilmektesiniz.WhatsApp üzerinden göndereceğiniz resimler, karşı tarafta ki kullanıcıların Galeri kısmında görüntülenecektir. WhatsApp üzerinden arkadaşınız ile mesajlaştığınız fotoğrafların galeri de görünmesi başkaları tarafından göz atılabilir.

Kaydedilmesini istemediğiniz gif dosyaları, resim dosyalarını, kişisel resimlerinizle aynı yerde görmek istemeyebilirsiniz.

Whatsapptan Gelen Fotoğraflar Galeride Gözükmesin (iPhone)

iPhone kullanıcıları kolay bir şekilde bu işlemi yapabilir:
1. Whatsapp uygulamasını açın.
2. Ayarlar >  Sohbetler kısmına tıklayın.
3. “Alınan medyayı sakla” kısmını OFF yapın yani kapatın.
Whatsapptan Gelen Fotoğraflar Galeride Gözükmesin
Peki kaydetmek istediğiniz resimleri ve diğer dosyaları nasıl kaydedeceksiniz? Bunun için,
1. Kaydetmek istediğiniz resmi seçin.
2. Paylaş butonuna basın.
3. Gelen ekranda Kaydet butonuna basın.

Whatsapptan Gelen Fotoğraflar Galeride Gözükmesin (Android)

Android cihazlarda whatsapp üzerinden telefonunuza gelen resimlerin kaydedilmesini otomatik olarak engellemek için 3 adet adım uygulayacağız ve bunun sonucunda artık whatsapp üzerinden gelen fotoğraflar küçük resim olarak görünecek ve kaydetmek yada görüntülemek tamamen size kalmış bir seçenek haline gelecek.

Öncelikle Android telefonunuz ile whatsapp uygulamasını açın. Uygulamayı açtıktan sonra sağ üst köşede bulunan dik olarak sıralanmış 3 nokta simgesine basarak ayarlar sayfasını açın.

Ayarlar sayfasına giriş yaptıktan sonra açılan menüden Sohbet Ayarlarını seçin. Sohbet ayarlarına giriş yaptıktan sonra karşınızda Medyaları Otomatik İndir seçeneğine bir kere tıklayın. Ardından size üç adet seçenek sunacak;

  • Mobil internet kullanırken
  • Wi-Fi’ye bağlıyken
  • Dolaşımdayken

Bu seçenekler ile alakalı detayları ayarları yapmak için her seçeneğin üzerine bir kez tıklayın. Artık mobil ile bağlıyken, wifi veya dolaşımdayken ses, resim ve video olarak gönderilen verilerin hangilerinin otomatik hangilerinin manuel olarak kaydedileceğinin ayarlarını yanlarında ki tikleri işaretleyerek ayarlayın ve tamam butonuna tıklayın.

Telefonunuz da ki bağlantı türüne göre hangi ses, resim veya video dosyalarının otomatik kaydedilip, kaydedilmemesi ile alakalı ayarları yapacağımız yeri öğrendik. Bundan sonrası için ayarlama kısmı size kalmış, dilerseniz tüm tikler kaldırıp otomatik kaydetmeyi tamamen kapatabilir, yada kendinize göre ayarlamayı yapabilirsiniz.

] }

1 Yorum

kebapcı  -  12 Aralık 2019 / 13:16

Teşekkürler Türkiye :)) Teşekkürler Teknoloji dolabı :))

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol