Wi-Fi Sinyalini Güçlendirmenin 8 Yolu

Wi-Fi Sinyalini Güçlendirmenin 8 Yolu

Dünyanın heryerini sarıp sarmalayan Wi-Fi teknolojisi artık temel ihtiyaçlarımızdan birisi haline geldi.  Evinizde yer alan kablosuz wireless modeminizin Wi-Fi Sinyalini Güçlendirmenin 8 Yolu ‘nu sizler için derledik..

Evlerimizde veya iş yerlerimizde yer alan modemlerin özellikleri, fiyatına göre değişkenlik gösterebliyor.

Eğer orta seviye bir modeme sahipseniz, wireless yayım gücü standart olur ve oda sayısına göre bu sinyaller kullanım durumuna göre zayıf kalıp işlerinizin aksamasına neden olabilir.

Bu yazımızda sizlere modeminizin wireless sinyal gücünü güçlendirebilmek için uygulayabileceğiniz Wi-Fi Sinyalini Güçlendirmenin 8 Yolu ^ndan bahsettik.

Wi-Fi Sinyalini Güçlendirmenin 8 Yolu

1. Eğer evinizde wireless üzerinden bağlantı kuran cihazlarınız varsa ve bunları kullanmıyorsanız kapatın. Böylelikle paylaşılan sinyal sadece o an kullandığınız cihaza kalacaktır.

2. Evinizin tasarımından kaynaklanan bazı hatalardan dolayı modeminizi tek bir noktaya koymak zorunda bırakılabiliyorsunuz. Durum böyle olduğunda, evin diğer ucundan bağlanmaya çalıştığınızda wifi sinyali oldukça düşük kalabiliyor. Ancak uzun bir cat8 kablosuyla modeminizi evin tam merkez noktasına yerleştirirseniz, bu sinyal oranı odalara eşit olarak dağılmasını sağlyacaktır. Böylelikle her odadan eşit bir sinyal miktarıyla internete bağlanabileceksiniz.
3. Evlerinizin duvarları yapılırken çeşitli ara malzemeler kullanılabiliyor, ki bunlardan bir tanesi de kimyasal yalıtımlardır. Bu tip kimyasal yalıtımlar wireless sinyalini düşürebiliyor ve internetinizin yavaş olmasına neden oluyor. 2. madde de bahsettiğimiz gibi, modeminizi,internete bağlandığınız en yakın noktalara koymayı tercih edin. Böylelikle bu klasik duvar sorunu da azalacaktır.
4. Eğer evinizin koridoru çok uzunsa, diğer ucundan yapılan bağlantılar doğal olarak düşük olacaktır. Ancak modeminizi bu uzun koridorun tam ortasına koyarsanız, bu sinyaller eşit olarak sadece ikiye bölünmüş olacaktır ve bağlantı esnasında eskisi gibi problem çıkmayacaktır.
5. Modemlerinizin wifi antenleri modeminizin kalitesine göre performans farklılığı gösterebiliyor. Bazı modemlerin wifi antenleri değişebildiği için yüksek kaliteli bir anten/antenler alırsanız, bu sorunu yarıya indirmiş olursunuz.
6.Eğer USB üzerinden çalışan bir wifi anteniniz varsa, antenin sahip olduğu yazılımını kontrol edin. Anteniniz yanlış yöne doğru ayarlı ya da sahip olduğunuz yazılımın güncellenmesi gerekiyor olabilir. Eğer problem yazılımdan kaynaklanıyorsa, bunu güncellediğiniz taktirde sorun ortadan kalkacaktır.
7. Wifi’nızın frekans bandını 2.4 GHz’den 5 GHz’e değiştirin.Aşağıdaki videoda da görebildiğiniz gibi, bunu yapmanız durumunda sinyaliniz güçlenecektir.

8. Modeminiz kaç yıllık? Bir çoğumuz nasılsa halen daha çalıştığı için bunu masraf yaparak değiştirmekten kaçıyor. Ancak sahip olduğunuz modem gerçekten eski bir modelse bu sinyalinizin baş düşmanı denilebilecek kadar etkilidir. Modeminizi uygun fiyatlı yeni bir modeli ile değiştirmeniz durumunda sinyalleriniz daha da güçlenecektir.Kablosuz Wi-Fi Ağlar Hakkında Yanlış Bildiğiniz 10 Şey

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın
Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri bulabilirsiniz.