Wi-fi Üzerinde Sarı Ünlem İnternet Erişim Yok Hatası Çözümü

Wi-fi Üzerinde Sarı Ünlem İnternet Erişim Yok Hatası Çözümü

Bu yazımızda internet erişimi kısıtlı, sınırlı ağWi-fi Üzerinde Sarı Ünlem, İnternet Erişim Yok Hatası Çözümü konusunda bazı önerilerde bulunacağız.

Wi-fi Üzerinde Sarı Ünlem, İnternet Erişim Yok Hatası Çözümü

Bilgisayarınızda kablosuz bağlatı kuruyorsanız internet erişimi kısıtlı, sınırlı ağ gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Bu yazımızda Wi-fi Üzerinde Sarı Ünlem İnternet erişimi yok gibi hatalar için çözüm yöntemleri sunacağız.

Aygıt Yöneticisi’nde bir aygıt simgesinin üstünde sarı ünlem işareti bulunması, Windows’un o aygıtta bir sorun algıladığını belirtir. Bu sorunun nedenleri çok çeşitli olabileceği için, sorunu bulmaya ve çözmeye yardım etmek için aşağıdaki prosedürü izleyin…

Wi-fi Üzerinde Sarı Ünlem, İnternet Erişim Yok Hatası Çözümü

1# Öncelikle en basitinden başlayalım. Bilgisayarı ve Modemi açıp kapatmak… Evet bu en basit yöntemdir. Eğer omuyorsa aşağıdakia dımara geçebiliriz.

2# Driver Güncelleme : Bilgisayarım Sağ tık > Yönet > Aygıt yöntecisi kısmına gidin. Ağ bağdaştırıcıları kısmından Wireless driverınızı bulun ve sağ tıklayarak “Sürücüyü güncelleştir” seçeneğine tıklayın.

Wi-fi Üzerinde Sarı Ünlem, İnternet Erişim Yok Hatası Çözümü

3# Sorunu Gider seçeneğini kullanmak; Kablosuz ağ wifi seçeneği sarı ünlem olduğu zaman wifi simgesine sağ tıklayıp sorunları gider seçeneğine tıklayın. Windows size çözüm için onarılacak sorunlar var ise sunacaktır.

Wi-fi Üzerinde Sarı Ünlem, İnternet Erişim Yok Hatası Çözümü

4# Birde Ethernet bağlantısı ie deneyin; İnternete kablosuz ağ ile bağlanıyorsanız ethernet ( kablolu ) bağlantı kurmayı deneyin. Kablolu bağlantı kurduğunuzda eğer internete girebiliyorsanız Wifi ağınızda sıkıntı var demektir. Ancak ethernet ( kablolu ) bağlantı da hata alıyorsanız sorun internetinizde veya bilgisayarınızda olabilir. İnternet servis sağlayıcı ile iletişime geçmeye çalışın.

5# ÖnBellek temizleme işlemi yapın; DNS Önbelleği temizleme işlemi yapın. Başlat > Çalıştır kısmına ulaşarak cmd yazın ve çalıştırın. Açılan cmd ekranında sırasıyla aşağıdaki kodları yazın. Her bir komutu yazdıktan sonra klavyenizden enter tuşuna basınız.

ipconfig /flushdns
ipconfig /release
ipconfig /renew
exit

6# Sistem geri yükleme sorununuzu çözebilir. Üstteki bir maddede belirttiğimiz kablolu bağlantı işleminde internetiniz var ise sorun internetiniz de değil demiştir. Bu sorunun oluştuğu tarihten önceki bir zamana “Sistem geri yükleme” yaparak bu sorunu çözebilirsiniz. (Bakınız : Windows 10 Sistem Geri Yükleme Nasıl Yapılır?)

 

7# İnternetiniz ile ilgili sorun olmadığından ve sorunun bilgisayarınızdan kaynaklandığını düşündüğünüz anda tek çare format atmak olabilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Kaynak: ceply

BİRDE BUNLARA BAKIN

6 yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?