Windows 10 260 Kısıtlamasını Kaldırma

Windows 10 260 Kısıtlamasını Kaldırma

Windows 95’ten önce dosya isimlerinde 8 karakterden fazlasını kullanamıyorduk. Windows 95 bu kısıtlamayı kaldırdı ve çok daha uzun dosya isimlerine izin vermeye başladı. Ancak Windows dosya sisteminde hala bazı kısıtlamalar var. Örneğin en uzun yol adı, 260 karakteri geçemiyor. Bu yazımızda Windows 10 260 Kısıtlamasını Kaldırma yöntemini anlatacağız.

Windows 10, Anniversary Update güncellemesinden itibaren bu kısıtlamayı aşmanızı sağlayacak, daha uzun dosya adlarını ve yol adlarını kullanmanızın önünü açacak bir ince ayarla geliyor. Aşağıdaki adımları izleyip, gerekli kayıt defteri değişikliğini yaparak işe başlayabilirsiniz.

Windows 10 260 Kısıtlamasını Kaldırma

1. Başlat menüsünü açın, “regedit” yazıp Enter’a basın.

2. Şu anahtara gidin: HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\FileSystem

3. “LongPathsEnabled” değerine sağ tıklayın ve Değiştir’e tıklayın.

4. “Değer verisi”ni 1 olarak değiştirin ve Tamam’a tıklayın.

Artık çok daha uzun dosya ve yol adları kullanabileceksiniz. Bu tür uzun dosya adlarının eski 32-bit uygulamalarda bazı uyumluluk sorunlarına yol açabildiğini söyleyelim.

Windows 10 260 Kısıtlamasını Kaldırma2

Windows 10 Yıldönümü Güncellemesi Nasıl Kurulur?

Kaynak: chip
Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Resimde görüneni kutuya yazınız: *İçerik önerileri ve diğer istek ve şikayetlerinizi teknolojidolabi@yandex.com adresine bildiriniz.

TeknolojiDolabi.com-Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri kolayca bulabilirsiniz.