1. Ana Sayfa
  2. BİLGİSAYAR
  3. Windows 10 Rezervasyonu Nasıl İptal Edilir?

Windows 10 Rezervasyonu Nasıl İptal Edilir?

Windows 10 Rezervasyonu Nasıl İptal Edilir?

Microsoft, Windows 10’a yükseltme işlemini çok kolay bir hale getirdi. İşletim sistemi için şimdiden rezervasyon yaptırıp, hazır olduğunda onu hemen yüklemeniz mümkün. Peki ya fikrinizi değiştirdiyseniz ne yapmalısınız? Windows 10 Rezervasyonu Nasıl İptal Edilir?

Windows 10’dan vazgeçmek için birçok nedeniniz olabilir. Örneğin sabit diskinizde yükleme dosyaları için yeterli alan olmayabilir (yükleme dosyaları 3GB, işletim sisteminin kendisi 16-20GB arasında olacak). Veya Windows 10’un yeni işlevlerinin size göre olmadığını düşünüyor olabilirsiniz.

Belki de Windows 10’a ilk geçenlerden olup, sorun yaşamaktan endişe duyuyorsunuz. Sebebi ne olursa olsun, rezervasyonunuzu iptal etmeniz çok kolay.

Windows 10 Rezervasyonu Nasıl İptal Edilir?

Windows 7 ve Windows 8 / 8.1 kullanıcılarının pek çoğunda, Windows 10’a yükseltme işleminin yapılmasını sağlayan Windows 10 kurulum dosyaları otomatik olarak indirilmeye başlandı.

Otomatik indirme işlemi, bazı kullanıcıların işine yarasa da Windows 10’a geçmeyi henüz düşünmeyen pek çok kullanıcı için sorun oluşturdu. Otomatik Windows 10 indirmelerini durdurmak ve “Windows 10’a geç” emrivakisinden kurtulmak için öncelikle rezervasyonunuzu iptal etmelisiniz.

Öncelikle Görev Çubuğundaki Bildirim Alanında (Saat – Tarihi’in bulunduğu alan) bulunan “Windows 10’u Alın” simgesine çift tıklayın.

Açılan pencerede sol üstteki 3 çizgili ikon’a tıklayarak menüyü açın.

Windows 10 rezervasyonu nasıl iptal edilir-1

Açılan menü’nün en altındaki “Onayı Görüntüleyin” bağlantısına tıklayın.

Windows 10 rezervasyonu nasıl iptal edilir-2

Açılan pencerede bulunan “Rezervasyonunuzu İptal Edin” bağlantısına tıklayın.

Windows 10 rezervasyonu nasıl iptal edilir-3

“Emin misiniz? İptal Edilsin mi?” başlıklı bir pencere açılacaktır. Buradaki uyarı metninde de okuyacağınız gibi “İptal etmeyi seçerseniz ücretsiz Windows 10 yükseltmesini kaçırabilirsiniz”. Bu penceredeki “Rezervasyonunuzu İptal Edin” butonuna tıklayarak iptal işlemini tamamlayabilirsiniz.

Windows 10 rezervasyonu nasıl iptal edilir-4

Umarım yardımcı olabilmişimdir. İptal işlemi sırasında bir sorunla karşılaşırsanız ya da aklınıza takılan bir soru olursa sayfanın altında bulunan yorum aracımızı kullanarak bize iletebilirsiniz.

Windows 10’u İlk Günki gibi Tertemiz Yapın

Yorum Yap

Yorum Yap