1. Ana Sayfa
  2. BİLGİSAYAR
  3. Windows 10 Türkçeleştirme Nasıl Yapılır ?

Windows 10 Türkçeleştirme Nasıl Yapılır ?

Windows 10 Türkçeleştirme Nasıl Yapılır ?

Windows 10 İngilizce oldu, Windows 10 Türkçeleştirme Nasıl Yapılır ? Windows 10 Türkçe yama nasıl yüklenir ?

Satın almış olduğumuz tüm bilgisayarların içerisinde Windows 10 yüklü olarak geliyor. Çeşitli versiyonları ile bilgisayarların özelliklerine göre yüklenen Windows 10, kimi zaman İngilizce olarak ön yüklü şekilde gelebilir veya herhangi bir güncellemeden sonra otomatik olarak İngilizce görünebilir.

Windows 10 Türkçeleştirme Nasıl Yapılır?

Windows 10‘unuzun tüm menüleri, ekranları İngilizce görünüyor ve onu Türkçeye çevirmek istiyorsanız yazımızdaki kısa işlemleri yapmanız yeterlidir.

Windows 10′da Türkçe dil paketi yükleme işlemleri önceki sistemlerdekine benzemektedir.

1 – Öncelikle ‘Arama‘ uygulamasına ‘Region and Language‘ yazın ve çıkan sekmeyi açın. “Bölge ve Dil Ayarları” ekranı karşınıza gelecektir.

Windows 10 Türkçeleştirme Nasıl Yapılır

2 – Ardından Languages başlığı altında yer alan “+” şeklindeki butona tıklayın ve oradan “Türkçe” dil paketini seçin.

3 – Daha sonra Türkçe dil paketini seçin ve “Options” butonuna tıklayın. Açılan ekranda tekrar üzeride yer alan “Download” butonuna tıklayarak dil paketini indirin.

Windows 10 Türkçeleştirme Nasıl Yapılır ?

4 – İndirme bittikten sonra önceki ekranda (yukarıdaki görsel) yer alan yukarıdaki ülke kısmını “Turkey” yapın ve son olarak Türkçe dil paketini seçtikten sonra “Set as default” butonuna tıklayarak varsayılan olarak tanımlayın.

Windows 10 Türkçe dil paketi indirilip, varsayılan olarak ayarlandıktan sonra sisteminizi yeniden başlatmalısınız. Windows 10 Türkçeleştirme işlemi için bu kısa adımları uygulamanız yeterlidir.

#Google Play Store Nasıl Türkçe Yapılır ?

#Instagram Durum Sözleri (İngilizce -Türkçe)

Yorum Yap

Yorum Yap