• DOLAR
  3,6780
  % 0,33
 • EURO
  4,3229
  % 0,19
 • ALTIN
  151,5379
  % -0,30
 • BIST
  107.302
  % 0,29


Windows 10 Ücretsiz Yükseltme Nasıl Yapılır ?

Windows 10 Ücretsiz Yükseltme Nasıl Yapılır ?

Windows 10 kullanımı her geçen gün artmakta. Eğer sizde işletim sisteminizi Windows 10’a yükseltmek istiyorsanız henüz geç kalmış değilsiniz. Windows 10 Ücretsiz Yükseltme Nasıl Yapılır yazımızda ücretsiz Windows yükseltme işlemini detaylı olarak anlatacağız.

Windows 10 ücretsiz indirmek, Windows 10’a ücretsiz yükleme için halen geç kalmış değilsiniz.

Windows 10 Ücretsiz Yükseltme Nasıl Yapılır ?

2016 Temmuz ayında Windows 10 ücretsiz yükseltme süresi sona ermiş ve işletim sistemi oldukça yüksek bir fiyatta satılmaya başlanmıştı.

Ücretsiz geçiş döneminde Windows 10’u edinmeyenler için yeni işletim sistemine geçmek için bir fırsat daha var ama bunun çok da etik olduğunu söyleyemeyiz.

1- Windows 10 Yardımcı Teknolojiler  sayesinde ücretsiz yükseltme imkanı

Microsoft’un hazırladığı bu sayfayı kullanarak, Windows 10’a ücretsiz olarak geçmeniz mümkün; ancak bu ücretsiz geçişlerin “yardımcı teknolojiler” denilen araçları kullananlar için hazırlandığını da hatırlatalım.

Peki bu Yardımcı teknolojiler nedir ? Burada bahsi geçen yardımcı araçlar ise engelli bireylerin kullandıkları ve hayatlarına devam etmeleri için elzem olan cihazları ifade ediyor.

Burada bahsi geçen yardımcı araçlar ise engelli bireylerin kullandıkları ve hayatlarına devam etmeleri için elzem olan cihazları ifade ediyor. Yani buradaki ücretsiz geçiş hakkı, böylesine teknolojiler kullanacaklar için hala açık tutuluyor.

Windows 10 Ücretsiz Yükseltme Nasıl Yapılır ?

Bu işlevler, görme ve duyma sorunu yaşayanlara ekrandaki yazıları büyütmeye yönelik araçlar ve yazıları yüksek sesle okumaya yarayan Narrator gibi araçlar sunuyor. Ancak Register’ın iddiasına göre bu yolla yükseltmeye çalıştığınızda, görme veya duyma sorunu yaşayıp yaşamadığınız kontrol edilmiyor.

Yani teorik olarak Windows 10 yükseltme süresini aşmanıza rağmen Windows 10’a yükseltebiliyorsunuz.

2- Windows 10 yükseltme yardımcısı ile yükleme

Yukarıda bahsettiğimiz durum için bunu kullanacaklar için bir problem yok; ancak diğer türlü bunun etik bir problem yarattığını zaten daha önce de söylemiştik. Tüm bunları anlayıp, hala ücretsiz Windows 10 istiyorsanız, öncelikle yardımcı teknoloji sayfasını ziyaret etmelisiniz.

Ardından sayfanın hemen altında yer alan “Hemen Yükseltin” butonuna basmanız ve windows 10 yükseltme yardımcısını indirmeniz gerekiyor. Not: İndirme işlemini Chrome üzerinden yapamıyorsanız, Internet Explorer veya başka bir tarayıcıyı da denemeniz mümkün.

Windows 10 Ücretsiz Yükseltme Nasıl Yapılır ?

İndirme işlemi tamamlandıktan sonra yukarıda gördüğünüz gibi bir yükleyici açılacak ve Windows 10’u indirmeye başlayacak. Oldukça uzun süren bu işlemin ardından isterseniz hemen ya da belirttiğiniz başka bir zaman aralığında Windows kendisi yüklemeyi başlatacak.

Yaklaşık 2 saat süren yükleme işlemenin ardından da yeni işletim sistemini kullanmaya başlayabileceksiniz.

3- Windows 10 yükseltmesinde dosyalarınıza hiç bir şey olmaz

Yükleme işlemi yaparken, eğer tam tersi bir talimat vermezseniz, masaüstündeki simgelerin yeri bile değişmeden yeni işletim sistemine geçmiş olacaksınız. Ardından gelen güncellemeleri de kurduktan sonra sorunsuz bir Windows 10 deneyimi, sizin için başlamış olacak.

Windows 10 Ücretsiz Yükseltme Nasıl Yapılır ?

Son olarak bu ücretsiz geçiş işlemi herkes için açık olsa da belirli kullanıcıları hedeflediğini yine de tekrar hatırlatalım. Yani ücretsiz geçişi yaptıktan sonra yaşayabileceğiniz tüm sıkıntılar ve karşılacağınız tüm sorunlar sizin sorumluluğunuzda oluyor. Ayrıca bu işlem için halihazırda kullandığınız Windows sürümünün de orijinal olması gerektiğinin altını çizerek, yazımıza son noktayı koyalım.

Windows 10’u İlk Günki gibi Tertemiz Yapın

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Resimde görüneni kutuya yazınız: *İçerik önerileri ve diğer istek ve şikayetlerinizi teknolojidolabi@yandex.com adresine bildiriniz.

TeknolojiDolabi.com-Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri kolayca bulabilirsiniz.