Windows 10 Yükseltme İndirmeleri Nasıl İptal Edilir?

Windows 10 Yükseltme İndirmeleri Nasıl İptal Edilir?

Bu yazımızda Windows 7 ve Windows 8 / 8.1 kullananlar için Windows 10 Yükseltme İndirmeleri Nasıl İptal Edilir detaylı olarak anlatacağız.

Bildiğiniz gibi, Windows 7 ve Windows 8 / 8.1 kullanıcılarının pek çoğunda, Windows 10’a yükseltme işleminin yapılmasını sağlayan Windows 10 kurulum dosyaları otomatik olarak indirilmeye başlandı.

Otomatik indirme işlemi, bazı kullanıcıların işine yarasa da Windows 10’a geçmeyi henüz düşünmeyen pek çok kullanıcı için sorun oluşturdu. Bu yazımda, otomatik Windows 10 indirmelerini nasıl durduracağınızı, “Windows 10’a geç” den nasıl kurtulacağınızı anlatacağım.

Windows 10 Yükseltme İndirmeleri Nasıl İptal Edilir?

1. Öncelikle Görev Çubuğundaki Bildirim Alanında (Saat – Tarih’in bulunduğu alan) bulunan “Windows 10’u Alın” simgesine çift tıklayın.

2. Açılan pencerede sol üstteki 3 çizgili ikon’a tıklayarak menüyü açın.

3. Açılan menü’nün en altındaki “Onayı Görüntüleyin” bağlantısına tıklayın.

4. Açılan pencerede bulunan “Rezervasyonunuzu İptal Edin” bağlantısına tıklayın.

5. “Emin misiniz? İptal Edilsin mi?” başlıklı bir pencere açılacaktır. Buradaki uyarı metninde de okuyacağınız gibi “İptal etmeyi seçerseniz ücretsiz Windows 10 yükseltmesini kaçırabilirsiniz”. Bu penceredeki “Rezervasyonunuzu İptal Edin” butonuna tıklayarak iptal işlemini tamamlayabilirsiniz.

Rezervasyon işlemini iptal ettikten sonra “Get Windows 10 App” yani “Windows 10 Rezervasyon Uygulaması“nı kaldırmalısınız.

Yorum Yap

Yorum Yap