Windows 10’da Arka Planda Çalışan Uygulamaları Durdurmak

Windows 10’da Arka Planda Çalışan Uygulamaları Durdurmak

Windows 10 da arka planda çalışan otomatik veri ve bildirim alan uygulamalar mevcut.Bu yazımızda Windows 10’da Arka Planda Çalışan Uygulamaları Durdurmak nasıl yapılır anlatacağız.

Bazı programlar varsayılan olarak arka planda çalışmaya devam ederler.  Bu uygulamalar hiç dokunmasanız bile pili tüketiyor. Ama arka plan da çalışan uygulamaları kontrol edebilirsiniz. Kullanmadığınız uygulamalar bilgisayar kaynaklarını ve bunun yanı sıra internet kotanızı tüketirler. Eğer laptop kullanıyorsanız arkaplanda çalışan uygulamalar pilinizin boşalmasını hızlandıracaktır.

Windows 10 bilgisayarımızı sistem kasılmalarından kurtarmak için arka plan da çalışan uygulamaları kapatmalıyız.

Windows 10’da Arka Planda Çalışan Uygulamaları Durdurmak

1- Win Tuşu ile birlikte R tuşuna bastığınızda çalıştır penceresi açılacaktır bu pencereye taskmgr yazdığınızda windows Görey Yönetici gelecektir.

2- Windows Görev Yöneticisi Ekrana geldiğinde Uygulamalar kısmında Çalışmakta olan programları göreceksiniz.

3-Daha sonra Çalışan programın üzerine gelip Görevi sonlandır dediğinizde çalışan yada bilgisayarı kasan programı kapatmış olursunuz.

Böylece arka planda çalışan uygulamaları kapatmış olduk.

Bu arada bilgisiyarın  işletim sistemine etki eden programları kapatırsanız bilgisayarınız yeniden başlatmak zorunda kalabilirsiniz. Uygulamalar kısmında kapatamadınız programı işlemler bölümünden kapatabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap