• DOLAR
  3,5224
  % -0,09
 • EURO
  4,1480
  % 0,27
 • ALTIN
  145,4702
  % -0,26
 • BIST
  107.202
  % 0,35

Windows 10’da Çocukların Bilgisayarı Ne Kadar Süre Kullanacağını Ayarlama

Windows 10’da Çocukların Bilgisayarı Ne Kadar Süre Kullanacağını Ayarlama

Windows 10’da Çocukların Bilgisayarı Ne Kadar Süre Kullanacağını Ayarlama ile çocukların hangi günlerde kaç saat bilgisayar kullanabileceğini ayarlayabilirsiniz ayrıca süre dolunca oturum otomatik olarak kapanır.

Windows 10’da Çocuk Hesabı Açma Windows 10 Çocuk Hesabı Ayarlarını Yapma

Windows 10’da kişilerin özellikle çocukların güvenli bir şekilde bilgisayarı kullanabilmesi adına oldukça önemli bir imkanı bulunmaktadır. Bilgisayar üzerinden yapılan işlemler ile birlikte kişilerin çocukların bilgisayar kullanımını kontrol etmekten, kısıtlama yapabilmesine kadar pek çok seçeneği bulunur.

Kişilerin ilgili ayarları yapabilmesi adına ilk olarak ayarlar menüsü açarak hesaplar seçeneğini açması gerekmektedir.

Hesaplar bölümünde aile ve diğer kullanıcılar sekmesinin açılması ile birlikte bir aile üyesi ekle seçeneği değerlendirilmelidir.

Bu seçenekte kişilerin aile üyesinin yetişkin mi yoksa çocuk mu olacağını da belirlemesi gerekir.

Ardından mail adresinin girilerek mail üzerinden aktivasyonun yapılması gerekiyor. Bu işlemler yapıldıktan sonra kişiler Microsoft internet sitesi üzerinden gerekli kontrolleri ve işlemleri yapabilmektedir.

Ayrıca çocuğun bilgisayarda yaptığı aramalar dahi kayıt altında alındığından dolayı kolay bir şekilde kontrol sağlanabilir. Ayrıca çocukların bilgisayar kullanımında saat sınırlaması da koyulabilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Resimde görüneni kutuya yazınız: *

 • ÇOK OKUNAN


İçerik önerileri ve diğer istek ve şikayetlerinizi adresine bildiriniz.

TeknolojiDolabi.com-Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri kolayca bulabilirsiniz.