Windows 10’da OneDrive’ı Devre Dışı Bırakmak

Windows 10'da OneDrive'ı Devre Dışı Bırakmak

Microsoft’un ücretsiz olarak sunduğu bulut hizmeti OneDrive’ı Devre Dışı Bırakmak için yapılacak işlemler aşağıda verilmiştir.

OneDrive (Eski adıyla SkyDrive) bulut tabanlı bir veri depolama seçeneği olup verilerinizi Microsoft sunucularında -Microsoft hesabınızla korunan- yedeklemenizi ve dilediğinizde dilediğiniz bilgisayarda kullanmanızı sağlar. Bu sayede belli bir bilgisayara bağımlı olmadan internete bağlı herhangi bir bilgisayardan verilerinize, resimlerinize projelerinize erişip çalışmalarınıza devam edebilirsiniz.

Bu yazıda (Windows 10’da) OneDrive entegrasyonunu nasıl devre dışı bırakabileceğinizi ya da devre dışı bıraktıysanız nasıl tekrar etkinleştirebileceğinizi göstereceğim…

Windows 10’da OneDrive’ı Devre Dışı Bırakmak

OneDrive kaldırmak için kayıt defterinde biz dizi işlem yapmanız gerekiyor.

OneDrive kaldırmak için buradaki kayıt defteri girdi dosyasını indirin.

İndirdiğiniz Disable_SkyDrive_Integration.reg dosyasını masaüstüne kaydedin.  Daha sonra çift tıklayın ve çıkan uyarılara Evet diyerek cevap verin. Bilgisayarınızı yeniden başlatın. Bu işlemden sonra OneDrive bilgisayarınızda tamamen kapatılacak ve çalışmayacaktır.

Artık bellekte çalışan aktif bir OneDrive olmayacak ve bilgisayarımdan baktığınızda OneDrive sürücünüsü göremeyeceksiniz.

Bu yapılan işlemi yani OneDrive kaldırma işlemini geri almak isterseniz buradaki kayıt defteri dosyasını indirin ve yukarıdaki işlemi bu dosya ile tekrar edin.

 


Bir cevap yazın