Windows 10’da Otomatik Oturum Açma

Windows 10’da Otomatik Oturum Açma

Windows 10’da otomatik oturum açma yolu ile Windows’u her açtığınızda parola yazma zorunluluğunuz ortadan kalkıyor. Windows 10 şifre kaldırma işlemi yaparak artık bilgisayarınızı açtığınızda direk olarak masaüstüne geçiş yapabilirsiniz.

Bilgisayarınızda birden fazla Windows kullanıcı hesabı ekli ise Windows size hangi hesap ile açılış yapmak istedğinizi ve parolanızı soracaktır.   Eğer şifresiz tek kullanıcı varsa Windows zaten size oturum açma ekranını göstermeden otomatik olarak oturum açacaktır.

Windows 10 Şifre Kaldırma

Bunun için öncelikle Windows+R tuşlarına basarak Çalıştır penceresini açarak kutuya netplwiz yazın ve Tamam’a tıklayın.

Böylece Kullanıcı Hesapları penceresini açmış olacaksınız. Şimdi “Kullanıcılar bu bilgisayarı kullanmak için kullanıcı adı ve parola girmelidir” seçeneğini bulun ve yanındaki kutunun işaretini kaldırın.

windows 10 şifresiz açma

Bir defa için kullanıcı adı ve parolanızı girmeniz gerekecek.

windows 10 şifresiz açma

Bunu yaptıktan sonra oturum açma ekranını bir daha görmeyeceksiniz.

Bunun yanısıra Otomatik olarak Windows makinenize giriş yapmanın en kolay yolu, Autologon adında ücretsiz bir Sysinternals aracı kullanmaktır.

Öncelikle Autologon yazılımını buraya tıklayarak indirin ve kurulumunu yapın. Programı açın Ana pencerede kullanıcı adınızı, alan adınızı ve şifrenizi girin. Bundan sonra, “Enable” düğmesini tıklayın.

“Enable” düğmesini tıkladığınızda otomatik giriş etkinleştirilecek ve sizi bilgilendiren bir mesaj alacaksınız.

Bu noktadan sonra Windows sisteminize otomatik olarak giriş yapacaksınız. Geri dönmek isterseniz, uygulamayı başlatın, ayrıntıları girin ve “Disable” düğmesine tıklayın.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Kaynak:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın
Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri bulabilirsiniz.