Windows 10’da Tema Nasıl Değiştirilir ?

Windows 10’da Tema Nasıl Değiştirilir ?

Windows 10 yüklü bilgisayarınızda daha güzel bir görünüm elde edebilmeniz için Windows 10’da tema nasıl değiştirilir anlatacağız.

Bilgisayarı için görselliğe önem veren kullanıcılar , çevrimiçi tema alma seçeneği ile birçok tema yükleyebilir. Microsoft çevrimiçi tema indirme özelliği ile internette bulunan binlerce temayı bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Windows 10’da Tema Nasıl Değiştirilir ?

Eğer kullandığınız temadan sıkılır ve değiştirmek isteseniz bunun için masaüstünde boş bir yerde fare ile sağ tıklayın ve “Kişiselleştir” yazısına tıklayın.

Windows 10 Tema Değiştirme

Sonra sol menüdeki seçeneklerden “Temalar” bölümüne tıklayın.Karşınıza çıkan pencerede “Tema Ayarları” bölümüne tıklayın.

Windows 10 Tema Değiştirme

Böylece karşınıza yeni bir pencere çıkacaktır.

Windows 10 Tema Değiştirme

Bu penceredeki yüklü olan temalardan herhangi bir tanesini tıklayarak Windows 10 temanızı değiştirebilirsiniz.

Dilerseniz açılan pencerenin en sağında  Daha fazla çevrimiçi tema al linkine tıklayarak daha fazla tema edinebilirsiniz.

Windows 10’da karanlık temayı kullanmak isteyenler, Windows 10 karanlık temayı aktif hale getirmek için vereceğimiz bu adımları izlemelisiniz.

Başlat > Ayarlar > Kişiselleştirme > Renkler; Bu sıralamayı izledikten sonra alt kısımda bulunan “Varsayılan Uygulama Modunuzu Seçin” kısmından koyuyu işaretlemeniz yeterlidir.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Kaynak:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın
Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri bulabilirsiniz.