Windows 10’da Wi-Fi Hotspot Oluşturma

Windows 10’da Wi-Fi Hotspot Oluşturma

Bu yazımızda internet paylaşımı için Windows 10’da Wi-Fi Hotspot Oluşturma ile kablolu interneti paylaştırma nasıl yapılır anlatacağız. Windows 10 yüklü laptop’unuzu internete kabloyla bağlıyorsanız, internet bağlantınızı diğer PC’ler yada cihazlarlada paylaşabilirsiniz.

Mobil erişim noktası, daha yaygın adıyla Hotspot, genelde mobil cihazlarda kullanılabilen bir özellik olasına rağmen Wifi dağıtma özelliği artık Windows 10 yüklü bilgisayarlarda kullanılabiliyor.

Windows 10’da Wi-Fi hotspot oluşturmak için 3.cü parti yazılımlara ihtiyacınız bulunmamaktadır. Wifi dağıtma özelliği Windows 10 ile bize gelen sistemsel bir özellik.  Windows 10 sisteme sahip dizüstü bilgisayarı herhangi bir program kullanmadan Wi-Fi hotspot, yani kablosuz bağlantı noktasına dönüştürmek mümkündür.

Windows 10’da Wi-Fi Hotspot Oluşturma

Birkaç basit adım ile bilgisayarınıza gelen kablolu interneti, modemin wifi özelliği gibi  ister telefona ister bilgisayar veya wifi özelliği olan farklı bir cihaza bağlayabilirsiniz.

Bu arada bu özelliği kullanabilmeniz için son güncellemeyi almış olmanız gerekli. Windows 10 Fall Creators Update Nasıl Yüklenir buradaki yazımızadan bakabilirsiniz.

Windows’daki Ayarlar menüsüne girerek ve ‘Ağ ve İnternet‘ ayarını seçin.

Windows 10'da Wi-Fi Hotspot Oluşturma

Bu alanda sol menüden  “Mobil etkin nokta” seçin. ev açılan pencerede  “iİnternet bağlantımı diğer cihazlarla paylaş” seçeneğini açık konuma getirin.

Windows 10'da Wi-Fi Hotspot Oluşturma

Burada sistemin otomatik olarak ürettiği şifreyi kullanmak istemiyorsanız kendinize özel kolay hatırlanabilen bir şifre oluşturmak için Ağ Adı ve Ağ parolası altında bulunan “düzenle” kısmına tıklayın.

Windows 10'da Wi-Fi Hotspot Oluşturma

Burada kolay hatırlayabileceğiniz ağ adınızı ve parolanızı belirleyebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Kaynak:

6 yorum

  1. Telefonumda bir kaç sorunum vardı teknolojidolabi.com sitesi sayesinde bu sorunlardan kurtuldum Teşekkürler.

  2. Telefonumda bir kaç sorunum vardı teknolojidolabi.com sitesi sayesinde bu sorunlardan kurtuldum Teşekkürler.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın