Windows 10’da Windows Defender Açma ve Kapatma

Windows 10’da Windows Defender Açma ve Kapatma

İnsanlar her ne kadar antivirüs, malware gibi farklı güvenlik programları kullansalar da aslında buna birçok sıradan kullanıcıların ihtiyaçları yok. Çünkü Windows’un kendi güvenlik programı var ve ismi Windows Defender. Ama bilgisayarının belirli nedenlerle – ki bu işi ile ilgili olabilir, konumu ile ilgili olabilir v.s. – güvenliğini yüksek seviyede tutmak için ekstradan güvenlik programı kullanmak isteyenlerin sayısı ciddi seviyede. (Bilgisayarımı Virüs ve Casus Yazılımlardan Nasıl Korurum?)

Ama farklı bir güvenlik programı kurmak istediğinizde bu güvenlik programının Windows’un güvenlik yazılımı olan Windows Defender ile sorun yaşaması kuvvetle muhtemel. Dolayısıyla Windows Defender’ın devre dışı kalması yani kapatılması gerekiyor. Yada bir süreliğine güvenlik programı kuramayacaksınız ama yine de tedbirli olmak istiyorsunuz. O zamanda Windows Defender’ı açmanız işinizi görebilir. (Bakınız : Windows 10 ve Kişisel Güvenliğinizi Artırmanın Yolları)

Windows-10-Windows-Defender

Windows Defender Nasıl Kapatılır?

Yalnız burada söyleyeceğimiz yöntem Windows Defender’a sonsuza kadar kapatacaktır. Ama önemli olan şu ki eğer bu konularda bilginiz yok ise yada daha önce böyle işlerle hiç uğraşmadıysanız ya yapmayın yada önemli verilerinizin yedeğini alın.

Windows-10-Windows-Defender-Açma-Kapatma-1

Windows Defender’ı tamamen kapatmanın 2 yöntemi var. Bunlardan birisi şöyle;

Windows+R tuşuna basarak yada Wmdows metro arayüzüne geçip “çalıştır” yazıp “Enter” tuşuna basarak ÇALIŞTIR uygulamasını açın ve buraya “regedit” yazıp “Enter” tuşuna basın. Karşınıza çıkan pencerenin sol tarafındaki klasörlerle “HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows Defender” yolunu izleyin. Pencerenin sol tarafında boş bir yerde fare ile sağ tıklayın ve “Yeni – DWORD (32-bit) Değeri” seçeneğini seçin. yeni açtığınız bu değerin adına “DisableAntiSpyware” yazın.

Windows-10-Windows-Defender-Açma-Kapatma-2

Windows-10-Windows-Defender-Açma-Kapatma-3

Windows-10-Windows-Defender-Açma-Kapatma-4

Windows-10-Windows-Defender-Açma-Kapatma-5

Diğer bir yöntem ise şöyle;—>

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın
Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri bulabilirsiniz.