Windows 10’da Yazı Boyutu Değiştirme

Windows 10’da Yazı Boyutu Değiştirme

Merhaba Windows 10’da yazı boyutu değiştirme, büyütme ile  yazı boyutunuzu isteğinize göre ayarlayabilirsiniz.

Windows 10 işletim sisteminde birçok ayarı yapılandırma ile bilgisayarınızı kişiselleştirme işlemini yerine getirebilirsiniz. Bunlardan biride Windows 10 yazı tipini ve yazı boyutu ayarlama ile bilgisayarınız da görsellik katabilir, okumada zorluk çeken kullanıcılar için yazı boyutunu büyütme, küçültme ile kendinize göre kişiselleştirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Windows 10’da Yazı boyutunu değiştirmek için aşağıdaki adımları takip edin.

Windows 10’da Yazı Boyutu Değiştirme

Masaüstü üzerinde boş iken farenizin sağ tuşu ile “Görüntü Ayarları” üzerinden veya Win+I tuşlarına birlikte basarak Ayarlar > Sistem > Monitör adımlarını takip ediniz.

Windows 10'da Yazı Boyutu Değiştirme

Yazı boyutunu Ölçekleme ve Düzenleme ayarı için metin, uygulama ve diğer öğelerin yazı boyutunu değiştirmek için Ölçeklendirme de %125, %150, %175 boyutunda ayarlayabilirsiniz.

Bunun haricinde yazı boyutunu küçültmek için veya artırma, fazlalaştırma “Özel Ölçeklendirme” kısmından ayarlayabilirsiniz.

Özel ayarda %100 ile %500 arasında bir değer girerek Windows 10 yazı boyutu ayarlayabilirsiniz. Burada yanlış yapılan işlemler sonucunda özgün ayarlara geri dönmek zor olabilir. Bu yüzden pek önerilmediği söyleyebiliriz.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Kaynak:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın
Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri bulabilirsiniz.