Windows 8 ve Windows 8.1 IP Değiştirme

Windows 8 ve Windows 8.1 IP Değiştirme 1

Son güncelleme: 14 Mayıs 2020

Windows 8 – 8.1 IP Nasıl Değiştirilir?

Gelişmiş arayüzü ile dikkat çeken Windows 8 – 8.1 gerek sunduğu özellikler gerekse de sağladığı kullanım kolaylığı ile dikkat çekiyor. Bir süredir Windows 8 işletim sistemini kullanan kullanıcılar için karışık olmasa da yeni Windows 8 kullanıcıları için menüler karışık gelebiliyor. Aşağıda Windows 8 – 8.1 üzerinde IP değiştirme hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Windows bağlı bulunduğunuz ağ üzerinde otomatik IP alarak ya da tanımlayarak internete bağlanmanıza yardımcı oluyor. Fakat IP çakışması gibi sorunlar yaşıyor ya da doğrudan sizin IP atamanız gerekiyor ise Ağ Ayarları üzerinde bu işlemi yapabilirsiniz. Bilgisayarın sağ alt bölümünde yer alan Ağ simgesine tıkladıktan sonra Ağ ve Paylaşım Merkezini Aç sekmesine basın.

Windows 8 ve Windows 8.1 IP Değiştirme (Resimli Anlatım)

Açılan ekranda sol bölümde kalan Bağdaştırıcı Ayarlarını Değiştire girin.

ip-degistirme-7-2-545x300

Karşınıza çıkacak ekranda bilgisayarınızın bağlı olduğu ağları görüntüleyebilirsiniz. Bu listede kullanmış olduğunuz ağ seçeneğine sağ tıklayarak özelliklere girin.

ip-degistirme-7-3-500x300

Burada resimde de görebileceğiniz gibi Internet Protokolü Sürüm 4 yazılı olan seçeneği açın ve aşağıdaki IP adresini kullan seçeneğini seçerek IP tanımlaması yapın.

ip-degistirme-7-4-500x300

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol