1. Ana Sayfa
  2. NASIL YAPILIR ?
  3. Winrar Tema Değiştirme Nasıl Yapılır ?

Winrar Tema Değiştirme Nasıl Yapılır ?

Winrar Tema Değiştir

Popüler sıkıştırma programı olan Winrar’ın klasik temasından sıkıldıysanız ve Winrar tema değiştirme nasıl yapılır bilmiyorsanız tam yerine geldiniz.

Winrar, sıkıştırılmış dosya formatlarını açmak ve bilgisayarınız üzerinde yer alan dosyaları farklı formatlarda sıkıştırmak için kullanabileceğiniz, gelişmiş özelliklere sahip bir dosya sıkıştırma ve sıkıştırılmış dosya açma programıdır.

Hem 32 Bit hem de 64 Bit desteği sunan programın aynı zamanda Türkçe dil desteğine de sahip olması, Türk kullanıcılar açısından oldukça önemlidir. RAR, ZIP, 7-Zip, ISO, CAB, ARJ, LZH, TAR, ACE, Gzip, UUE, BZIP2 ve daha birçok farklı arşiv dosyası uzantısı için destek sunan Winrar, sahip olduğu birçok gelişmiş özelliği sayesinde de piyasada yer alan birçok rakibine fark atmaktadır.

Klasik winrar temasından sıkıldıysanız istediğiniz size daha renkli gelen bir tema kullanabilirsiniz.  Üstelik WinRAR’da tema yüklemek son derece kolaydır.

Winrar Tema Değiştirme

Yeni tema eklemek için programın Seçenekler menüsünden Temalar > Diğer temalara gözat seçeneğine tıklayın. Yönlendirileceğiniz http://www.rarlab.com/themes.htm adresinden yüklemek istediğiniz Winrar temalarından size uygun olanı indiriniz.

Winrar Tema Değiştir

Temanızı indirdikten sonra menüden Temaları düzenle seçeneğine tıklayın. Ekle butonuna tıklayarak indirdiğiniz dosyayı seçin. Temayı yüklemek istiyor musunuz şeklinde bir ekranla karşılaşacaksınız. Bu ekranda Evet diyerek onayladığınızda temanız yüklenecektir.

Winrar Tema Değiştir

Yüklenme işlemi tamamlandıktan sonra Temalar menüsünden yeni temanızı aktifleştirerek kullanmaya başlayabilirsiniz.

Winrar Tema Değiştir

Yorum Yap
Kaynak:

Yorum Yap