1. Ana Sayfa
  2. BİLGİSAYAR
  3. Wireless Adaptör Nasıl Kullanılır ?

Wireless Adaptör Nasıl Kullanılır ?

Wireless Adaptör Nasıl Kullanılır

Wi-Fi Adaptör Nedir, Wi-Fi Adaptör Nasıl Kurulur, Wireless Adaptör Nasıl Kullanılır, Wireless Adaptör Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

İnternet’e bağlanmak için ya kablolu bir Ethernet hattı yada kablosuz Wi-Fi bağlantısı kullanıyoruz. Bilgisayarınızda wi-fi ağ bağdaştırıcısı yok ise kablosuz ağlara bağlanmak için bir wireless adaptörü edinmeniz gerekir.

Wifi adaptör kablosuz bağlantısı olmayan bilgisayarların kablosuz olarak internete bağlanmasını sağlayan üründür.

Wireless Adaptörler, dahili ve harici olmak üzere ikiye ayrılırlar. Dahili olanlar cihazın ana kartına entegre edilenlerdir, harici olanlar ise USB yolu ile dış ortamdan işlevini yerine getirmekte olanlardır.

Peki Wireless Adaptör ne işe yarar? Wireless Adaptör (Wi-Fi Adaptör) w-ifi ağ bağdaştırıcı kartı içinde gelmeyen bilgisayarların kablosuz işlevi kazanmasını sağlamaktadır.

Wireless Adaptör Nasıl Kullanılır ?

Wireless Adaptör oldukça kolay kullanılan bir bilgisayar bileşenidir. Wireless adaptörü kullanabilmek için öncelikle wi-fi adaptörünü bilgisayarınıza takıp donanımın driverını yüklemeli ve çalıştırmalısınız.

Wifi adaptör kullanmak o kadar da zor değil. Ürün her usb portu ile uyumlu çalıştığı için usb portuna takıp driverini yükleyerek masaüstü, dizüstü, tablet gibi cihazlarda ürünü çalıştırabilirsiniz. Herhangi pil gücüne ihtiyaç duymaz ve usb portu üzerinden beslenir. Takılı olduğu sürece internete bağlanabilirsiniz.

Wireless Adaptör Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Wi-Fi adaptörlerde 54, 72, 150, 300 mbps gibi frekans hızları vardır.Buradaki Mpbs değerleri hiçbir zaman kapsama alanını belirtmez. Dbi gücü fazla olan modem veya wifi adaptörü daha güçlüdür.

USB Wi-Fi bağdaştırıcınızın WEP, WPA ve WPA2 dahil tüm 128 bit güvenlik standartlarını desteklediğinden emin olun.

Yorum Yap
Kaynak:

Yorum Yap