Xiaomi Mi 6’ya Google Play Nasıl Kurulur?

Xiaomi Mi 6’ya Google Play Nasıl Kurulur?

Çin’deki Google yasağı nedeniyle üzerinde Google Play bulunmayan Xiaomi Mi 6’ya Google Play Nasıl Kurulur yazımızda anlatacağız.

Çinli telefon üreticisi Xiaom’nini yeni amiral gemisi telefonu 5.15 inçlik ekran ve Snapdragon 835 işlemcili Xiaomi Mi 6 Özellikleri ve Fiyatı’na buradaki yazımızda yer vermiştik.

Xiaomi Mi ‘nın kendi yazılımında Çib hükümetinin Google ambargosu nedeniyle Play Store bulunmamakta. Bu yazımızda oldukça kolay bir şekilde  Xiaomi Mi 6’ya Google Play Nasıl Kurulur anlatıyoruz.

Xiaomi Mi 6’ya Google Play Nasıl Kurulur?

Xiaomi Mi 6’ya Google Playkurlumu için ilk olarak bu link üzerinden kurulum dosyalarını bilgisayarınız indirin ve çıkartın. Sonrasında Mi 6 modelinin içerisindeki MIUI klasörüne giriyoruz.

Bu klasör içindeki backup klasörüne giriyoruz. Bu arada eğer backup klasörü yoksa, kendiniz oluşturabilirsiniz.

Daha sonra  bu klasörün içerisinde AllBackup klasörüne giriyoruz veya yine yoksa kendimiz oluşturuyoruz. Son olarak burasının içerisine yeni bir klasör açıp, indirdiğimiz tüm dosyaları içine yapıştırıyoruz.

Xiaomi Mi 6'ya Google Play Nasıl Kurulur

Dosyaların aktarımı tamamlandıktan sonra telefonun Ayarlar bölümünden “Additional Settings” bölümünde yer alan “Backup” seçeneğine geliyoruz.

Burada “Local Backup” seçeneğine tıklayınca karşımıza çıkan kurulum dosyasına tıklıyor ve “Restore” seçeneğine basıyoruz.

Xiaomi Mi 6'ya Google Play Nasıl Kurulur

Restore seçeneğini seçtikten sonra Google Play Store servisleri yüklenmeye başlıyor. Kurulum tamamlandıktan sonra telefonumuzu bir kere yeniden başlattıktan sonra Google Play Store‘a giriş yapabilir ve artık uygulama indirebilirsiniz.

Xiaomi Mi 6 Su Geçirmezlik Testi Videosu videosunu buraya tıklayarak izleyebilirsiniz.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?