Yalın (Telefonsuz) ADSL Nedir?

Yalın (Telefonsuz) ADSL Nedir?

Yalın (Telefonsuz) ADSL Nedir,  Yalın ADSL için bir Kablo çekilmesi gerekiyor mu?  Yalın ADSL ‘de başka firmaya geçiş yapabilir miyim?

İnternet çağında yaşıyoruz ve artık evinde internet olmayan kişi de yok. Her geçen gün artan, artmaya da devam eden internet aboneleri artış göstermeye tüm hızıyla devam ediyor. Çoğu internet abonesi adaylarının merak ettiği sorularda biri de, evimde telefon olmadan internet bağlatabilir miyim? sorusu.

Gördüğüm kadarıyla da bu konu hakkında çoğu kişiler eksik bilgilendiriliyor. Bu makalemde yalın adsl yani telefonsuz internet’in ne olduğuna değinmek istiyorum.

Yalın (Telefonsuz) ADSL Nedir?

Telefon hattına gerek kalmayan ADSL demektir.

Yalın ADSL için bir Kablo çekilmesi gerekiyor mu? Nasıl?

Evet. Uygulamaları farklı olmak ile beraber çekilen hat , telefon hattı gibi bakır kablo ile çekilmiş bir iletim hattı. İnternet almak için bir hat gerekli olan lokasyonlarda çekilen hat, telefon görüşmesine kapalı telefon hattı olarak tanımlamamız yanlış olmaz.

Yalın ADSL için neden ücret alınıyor?

Yalın ADSL için çekilen hattının , telefon hattı gibi bir maliyeti ve bakım ücreti olması.

Bazı firmalar telefonsuz interneti yalın ADSL fark ücreti almadan sunuyor. Nasıl ?

Bazı firmalar kendi fiber alt yapısı ile eve kadar getirdikleri ADSL hizmeti için ek Yalın ADSL erişim ücreti almıyorlar. Bazı firmalar direk eve kadar fiber hizmeti getirdikleri gibi bazı firmalar sitenin içerisine kadar internet hattını getiriyorlar. Site içerisinden network hattı çekerek müşterinin hizmet aldığı yere kadar interneti götürebiliyorlar. Bu nedenle ek ücret almıyorlar.

Yalın ADSL ‘de başka firmaya geçiş yapabilir miyim?

İnternet Servis sağlayıcısını değiştirebilirsiniz. Fakat bu internet taşıma anlamına gelmez. Diğer interneti kullanmayacaksınız iptal ettirmeniz gerekir. Yanı yeni bir firmadan hizmet almanız, diğer firmanın internet hizmetini sonlandırılacağı anlamına gelmez.

#Telefonsuz İnternet Nasıl Bağlanır ?

Sosyal Medyada Paylaşın:
Kaynak:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın
Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri bulabilirsiniz.