Youradexchange Virüsü Bilgisayardan Nasıl Temizlenir ?

Youradexchange Virüsü Bilgisayardan Nasıl Temizlenir ?

Youradexchange Virüsü nedir ?

 Modeminize bağlı olan cihazınızdan bir tarayıcıya girdiğinizde sizi otomatik olarak Youradexchange com adresine yönlendiren bu virüs, ağınıza bağlı tüm cihazlara bulaşmaktadır. Özellikle evde kullanılan kablosuz modeme bulaştığında, bu modeme bağlı telefonlara da bu virüs bulaşabilmekte.

Youradexchange Virüsü Bilgisayardan Nasıl Temizlenir ?

Youradexchange Virüsü Bilgisayardan nasıl temizlenir

Merhaba arkadaşlar, youradexchange .com sitesinden bulaşan hijack virüsü olan Youradexchange virüsünün sanırım tam olarak çözümünü kimse bulabilmiş değil, bu sebeple de Youradexchange Sorunu veya Youradexchange Kaldırma gibi aramalar yaptığınızda hep karşınıza aslında yabancı olan ama otomatik olarak Türkçe’ye çevrilmiş sayfalar çıkmaktadır.

Ve tüm bu sayfaların asıl amacı kendi programlarını indirmenizi sağlamaktadır.

Youradexchange virüsünün en büyük belirtisi kullandığınız browser’da istem dışı yeni sayfalar açmaktır. Youradexchange genelde Chrome ve Firefox browserlara bulaşmaktadır.

Neyse sözü fazla uzatmadan ben bu sitelerdeki bilimum programın kurulumunu yaptım ve tek tek test ettim. Sonunda kullanım açısından en kolay ve en hızlı çözümü sunan programı buldum.

Youradexchange Virüsü Bilgisayardan nasıl temizlenir 10

Yukarıda RogugeKiller programın ekran görüntüsünü görmektesiniz, ben bu program sayesinde Youradexchange virüsünü kaldırabildim.

Programın ücretsiz versiyonu bende yeterli oldu. Bu programın her işletim sistemi için farklı versiyonları mevcut programı buradan indirebilirsiniz.

Ayrıca, Youradexchange virüsünü AdwCleaner programı ile temizleyebilirsiniz. Ama bu program biraz daha bilgi istemektedir. Neyi sildiğinize dikkat etmenizi öneririm.

AdwCleaner programını Buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Programın kullanımı; Programı kurduktan sonra açıp TARA yazısına basıp bekleyin. gereksiz ve zararlı dosya ve yazılımları bulup sonuçlandıracaktır. daha sonra TEMİZLE butonuna bastığınızda hepsi silinmiş olacak. Detaylı Kullanım için AdwCleaner nasıl kullanılır?  başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Yorum Yap