YouTube Benzeri Ücretsiz Video İzleme Siteleri

Merhaba. Bu yazımızda Youtube alternatifi arayanlar için Youtube benzeri ücretsiz video izleme siteleri listesi hazırladık.

2005 yılında PayPal çalışanları tarafından kurulan Youtube, 2006 yılında Google tarafından satın alınmıştır. Youtube aracılığı ile videolarınızı yükleyerek paylaşabilir ve başkalarının yüklediği videoları da izleyebilirsiniz.

Dailymotion

YouTube Benzeri Video Siteleri

Youtube gibi popüler bir video paylaşım sitesi olan Dailymotion da benzer bir arayüze sahiptir. Anasayfada trend olan videoları bulabilir veya üst kısımdaki kategoriler bölümü ve arama çubuğu üzerinden daha fazla içerik keşfedebilirsiniz.

Vimeo

YouTube Benzeri Video Siteleri

Bu platformda diğerlerinden farklı olarak profesyonel müzik, dans, sinematografi, fotoğrafçılık ya da benzeri yaratıcı çalışmaları bulabilirsiniz. Yani bazı rastgele kedi ve köpek videoları görmek istiyorsanız, başka bir yere bakmak zorunda kalabilirsiniz. Ancak deneysel müzik klipleri veya ilginç anlık görüntüler arıyorsanız doğru yerdesiniz demektir.

Metacafe

YouTube Benzeri Video Siteleri

Metacafe özellikle kısa süreli videoların yer aldığı bir web sitesi. Bunlar arasında dünyanın en iyi sörfçülerinin en iyi çalışmaları, kısa süreli ürün inceleme videoları ve en sevdiğiniz video oyununda geçmekte zorlandığınız bir bölümü bitirebilmenize yardımcı olacak ipuçlarının yer aldığı videolar bulunuyor.

DTube

YouTube Benzeri Video Siteleri

Blockchain çıkışlı bu sitenin tercih edilmesinde en büyük pay, tamamen reklamsız bir hizmet sunması olarak bilinir. Youtube ile benzer bir sistem barındıran Dtube, ekstra olarak her video yüklediğinizde ya da yorum yaptığınızda size bedava Steem Kripto para vermekte.

Veoh

YouTube Benzeri Video Siteleri

Çevrimiçi video izleme seçeneklerinden bir başkası da Veoh adlı platform. Yeni şeyler keşfetmenizi, izlemenizi sağlayan platfom kişiselleştirilmiş bir deneyim sunuyor.

Internet Archive’s Video Section

YouTube Benzeri Video Siteleri

Adından da anlaşılacağı üzere The Internet Archive web sitesinde kitaplardan müziklere, yazılımlardan filmlere pek çok ücretsiz içerik yer alıyor.

9Gag TV

YouTube Benzeri Video Siteleri

Bir şeyler izlemeyi eğlence ve mizah için istiyorsanız 9Gag tam size göre. Facebook, Twitter ve Instagram kullanıcıları, GIF, resim ve videolar şeklinde sınırsız eğlence olanağı sunan bu platforma zaten aşinadır diye düşünüyoruz.

The Open Video Project

YouTube Benzeri Video Siteleri

The Open Video Project, Kuzey Caroline Üniversites Chapel Hill Bilgi ve Kütüphane Bilimi Okulu’ndaki Etkileşim Tasarımı Laboratuvarı tarafından geliştirildi. Site özellikle araştırma topluluğuna yönelik multimedya içerik kurtarımı ve dijital kütüphaneler temalı videolara yer veriyor.

Vevo

YouTube Benzeri Video Siteleri

Kaliteli müzik videoları arıyorsanız işte burası bir harika! Müzikseverler için harika bir içerik kaynağı olan platform, Youtube’a müzik dinlemek için girenlere iyi bir alternatif olabilir.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu