YouTube Ek Açıklamaları Kapatma Nasıl Yapılır ?

YouTube Ek Açıklamaları Kapatma Nasıl Yapılır ? 2

Son güncelleme: 14 Mayıs 2020

Youtube’da video izlerken küçük kutucuklar ve bildirimler çıkmakta. Bunların çıkmasını istemiyorsanız, oldukça kolay şekilde YouTube Ek Açıklamaları Kapatma yapabilirsiniz.

Youtube’da video izlerken küçük kutucuklar ile çıkan bildirimleri hepiniz farketmişsinizdir. Bazen reklam amaçlı , bazen bildirim amaçlı gösterilen bu kutucuklar yapacağımız küçük bir ayar ile kapatılabilir. Bu bildirimler videoları yükleyen kişiler tarafından eklenmektedir. Bazen o kadar çok abartılı bir şekilde ekleniyor ki bu kutuları kapatmadan videoyu izlemek neredeyse imkansız hala geliyor.

YouTube‘ta video izlerken ekranın ortasında çıkan, kanala kaydolmanızı veya diğer videolara tıklamanızı isteyen uyarılara sıkça rastlıyoruz. İçerik üreticilerinin bu ek açıklama özelliğini (annotation) gereğinden fazla kullanması, kullanıcıların canını sıkabiliyor. Neyse ki bu özelliği birkaç tıklamayla devre dışı bırakabilirsiniz.

YouTube Ek Açıklamaları Kapatma Nasıl Yapılır ?

Profil fotoğrafınıza ve ayarlar simgesine tıklayarak YouTube hesap ayarlarına gidin. Sol taraftan Oynatma sayfasına tıklayın ve açılan sayfada “Ek açıklamaları ve video içi bildirimleri göster” seçeneğinin işaretini kaldırın.

 YouTube Ek Açıklamaları Kapatma Nasıl Yapılır

Bazı kanalların sunduğu bilgilerin işe yaradığını düşünüyorsanız, ek açıklamaları izlediğiniz videoya özel olarak kapatabilirsiniz. Bunun için video izlerken videonun altındaki ayarlar simgesine tıklayın ve “Ek açıklamalar” işlevine tıklayarak kapalı dunuma getirin.

#YouTube’da Bilmeniz Gereken 10 İpucu

#8 Başlıkta YouTube Telif Hakları Nelerdir ?

#YouTube’dan Video İndirmek için gerekli En iyi 5 Video indirici

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol