Sosyal Medya

Youtube Kanalı Oluşturma Nasıl Yapılır ?

Youtube üzerindeki kanallar youtube’dan para kazanmak isteyenler için oldukça popüler oldu. Peki kişisel youtube kanalı nasıl açılır, Youtube Kanalı Oluşturma Nasıl Yapılır ?

Youtube’nin son dönemde video kazanç sistemini Türkiye’de de aktif etmesi ile video kanalı oluşturarak youtube’dan para kazanmak isteyenler çoğalmaya başladı. YouTube için profesyonel içerik üretmek,kanalınızı bir markaya dönüştürmek istiyorsanız yeni bir kanal açmanız mantıklı olacaktır. Tabiki de her şey Youtube kanalı açmaktan ibaret değil. Bu Youtube kanalının amacı ne olacak, ne üzerine videolar çececeksiniz gibi konular daha da önemli.

Yapacağınız özgün çekimler ile şahane videolar oluşturarak kanalınız zenginleştirip uygun görseller ve içerikler ile kanalınızdan gelir elde edebileceksiniz.

Youtube Kanalı Oluşturma Nasıl Yapılır ?

Youtube Kanalı açmak için ayrı bir Google hesabına gerek bulunmamaktadır. Mevcut hesabınız içinde birden fazla kanal oluşturabilirsiniz.

Kişisel Youtube Kanalı Oluşturma

1 – Yotube’a girerek kullanıcı adı bilgilerinize ile oturum açınız.

2 – https://www.youtube.com/channel_switcher?next=%2Faccount&feature=settings adresine girerek “Yeni Kanal Oluştur” kısmına tıklayınız.

Youtube Kanalı Ouşturma Nasıl Yapılır ?

Bu alanda Youtube kanalınızı açtıktan sonra kendinize çekeceğiniz videolar doğrultusunda güzel bir isim belirlemelisiniz. İsim belirleme işleminden sonra kategoriniz doğrultusunda kendinize bir Youtube kapak fotoğrafı ve profil fotoğrafı ayarlayabilirsiniz.

Kişisel Youtube Kanalı Ouşturma işlemi bu kadar. Yeni kanalınız hayırlı olsun.

Firma Marka hesabı için Youtube Kanalı Oluşturma

Birden fazla yöneticisi ya da sahibi olan bir kanal oluşturmak için aşağıdaki talimatları uygulayın. 

Marka Hesabı aracılığıyla adı farklı olan ancak Google Hesabınız üzerinden yönetilen bir kanal oluşturabilirsiniz.

1 – Bir bilgisayarda veya mobil siteyi kullanarak YouTube’da oturum açın. Kanal listenize gidin.

2 – Yeni kanal oluştur‘u tıklayarak yeni bir kanal oluşturun.

3 – Listeden Marka Hesabını seçerek yönettiğiniz Marka Hesabı için bir YouTube kanalı oluşturabilirsiniz. Bu Marka Hesabında zaten bir kanal bulunuyorsa yeni bir kanal oluşturamazsınız. Bunun yerine, listeden Marka Hesabını seçtiğinizde o kanala geçersiniz.

4 – Yeni kanalınıza ad vermek için istenen bilgileri girin ve hesabınızı doğrulayın. Ardından, Bitti‘yi tıklayın. Böylece yeni bir Marka Hesabı oluşturulur.

Kanal yöneticisi oluşturmak için kanal sahiplerini ve yöneticilerini değiştirme talimatlarını uygulayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu