1. Ana Sayfa
  2. İNTERNET
  3. Youtube Kids Nedir, Ne İşe Yarar

Youtube Kids Nedir, Ne İşe Yarar

Youtube Kids Nedir, Ne İşe Yarar 2

Merhaba. bu yazımızda çocuklar için geliştirilmiş Youtube Kids nedir, ne işe yarar, nasıl yüklenir, nasıl kullanılır anlatacağız.

YouTube Kids Nedir?

YouTube Kids, isminden den anlayacağınız gibi çocuklar için geliştirilmiş bir Youtube uygulamasıdır. Çocuklar için uygun olmayan içeriklerin bulunmadığı YouTube Kids’de birçok çizgi film, müzik ve eğitici video bulunuyor. YouTube’dan farkı ise videoların ebeveynler tarafından seçilip belirli bir yaş aralığına hitap etmesidir.

Ebeveynler çocukların güvenli içeriklere ulaşmalarını sağlamak için yapılacak aramaları kısıtlayabilir, ekran süresini ve ses seviyesini sınırlayabilirler. Bunların yanı sıra çocuğunuzun videolara yapılan uygunsuz yorumları görmesini de engelleyebilirsiniz. Tabii ebeveyn paneline ulaşılmaması için güvenli bir şifre oluşturmanız önemli bir unsudur.

YouTube Kid’s dört katagoriden oluşuyor; gösteri, müzik, öğrenme ve keşfetme. Katagoriler genel olarak çocukların alışık olduğu markaların kanallarından oluşuyor. Öğrenme ve keşfetme katagorilerinde de çocukların yararlı bilgiler edinebileceği aynı zamanda da eğlenebilecekleri içerikler sunuluyor.

YouTube Kids  NasılYüklenir ?

YouTube Kids uygulaması henüz ülkemizde kullanılabilir değil bu yüzden Play Store’dan şuanda indirebilmeniz mümkün değildir. YouTube Kids uygulamasını indirmek için buraya tıklayarak Youtube Kids apk dosyasını indirebilirsiniz.

Youtube Kids uygulaması, DreamWorks TV, Jim Henson TV, Anne Kaz Kulübü, Konuşan Tom ve Arkadaşlar, National Geographic Kids, Reading Rainbow ve Thomas Tank Engine gibi yayıncıların çocuklara uygun içeriği ile daha basit bir arayüz ve eğlenceli müzik çocuklar için tasarlanmış.

İndirdiğiniz APK dosyasını açarak yükleme işlemini başlatabilirsiniz. Youtube APK dosyasını indirip yükledikten sonra ;

 

  • Doğum tarihinizi girin ve ekrana çıkacak uyarıyı okuyup kabul edin. Bir sonraki sayfada video içeriklerini nasıl kısıtlayacağınızla alakalı kısa bir bilgi göreceksiniz.
  • Google hesabınızla oturum açın ve Hizmet Şartları’nı kabul edin.
  • Çocuğunuz için profil oluşturun. Aramayı açmanız veya kapatmanız istenecek. Arama açıkken çocuğunuz YouTube Kids üzerinden çocuklara uygun milyonlarca videoyu izleyebilir. Kapalıyken ise sadece önerilen videoları izleyebilecek.

Ebeveyn ayarlarına ulaşmak için köşedeki kilit simgesine dokunun ve ebeveyn paneli için oluşturduğunuz şifreyi girin. Buradan zamanlayıcıyı ayarlayabilir, sadece videoları sadece HD gösterilmesini ayarlayabilir ve istenmeyen videoları engelleme gibi bir çok özelliği kullanabilirsiniz.

 

Yorum Yap
Kaynak:

Yorum Yap