• DOLAR
  3,4882
  % 0,00
 • EURO
  4,1853
  % 0,04
 • ALTIN
  146,9647
  % -0,05
 • BIST
  104.918
  % -1,52


YouTube Videolarını İnternetsiz İzleme

YouTube Videolarını İnternetsiz İzleme

Mobil kullanıcıların beklediği bir özellik YouTube Videolarını İnternetsiz İzleme yani çevrimdışı YouTube kullanımı, artık YouTube Go ile mümkün.

Akıllı telefonların hayatlarımıza girmesiyle birlikte mobil internet kullanımı da aynı derecede arttı.

Özellikle YouTube, başta müzik olmak üzere her çeşit videoyu bünyesinde barındırmasıyla kullanıcıların 1 numaralı tercihi oluyor.

Lakin, yıllardır YouTube videolarını kaydedip, çevrimdışı izleme imkanımız olmuyordu. Günümüz mobil internet kotalarını göz önüne aldığımızda oldukça sıkıntılı olan bu durum artık YouTube Go ile sona eriyor.

YouTube Videolarını İnternetsiz İzleme

Google, Hindistan’da gerçekleştirdiği ikinci etkinliğinde, veri tasarrufuna önem veren yeni uygulaması YouTube Go’yu duyurdu.

Özellikle interneti yavaş olan kişiler için geliştirilen uygulama da ister daha sonra izlemek için, isterseniz de devamlı izleyen biri olarak kotanızı harcamamak adına videoları kaydetme imkanınız oluyor.

YouTube Videolarını İnternetsiz İzleme

Aynı zamanda YouTube Go, videoyu indirmeden önce hangi kalitede ne kadar alan gerektirdiğini, telefonunuzun hangi bölümüne (dahili hafıza veya SD kart) kaydedebileceğinizi de gösterip size sorabiliyor.

Tabii bu fonksiyonların yanında, indirilen videoların Google’ın özel sıkıştırma algoritması aracılığı ile uygun bir boyuta indirgendiğinin de altını çizelim.

YouTube Go nasıl indirilir ?

Şimdilik sadece Hindistan’da indirmeye sunulacak olan YouTube Go’nun önümüzde ki günlerde diğer ülkelerin marketlerinde de yer alması bekleniyor.

Uygulama Türkiye marketine çıktığında, siz takipçilerimizi durumla ilgili bilgilendireceğiz.

YouTube Videolarınızın İzlenmesini Artıracak 9 Öneri

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Resimde görüneni kutuya yazınız: *


İçerik önerileri ve diğer istek ve şikayetlerinizi teknolojidolabi@yandex.com adresine bildiriniz.

TeknolojiDolabi.com-Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri kolayca bulabilirsiniz.