Telefonla Nabız Nasıl Ölçülür?

Telefonla Nabız Nasıl Ölçülür

Akıllı telefon ve giyilebilir cihazların hızlı yükselişi ile sağlığımız emin ellerde. Bu cihazların içerisinde bulunan sensörler ile anlık olarak kaç adım attığımızı, kaç kalori verdiğimizi, kalp atış hızımızı görebiliyoruz. Üstelik bu ölçümleri yaptırmak için ek bir ücret de ödemiyoruz. Telefonla Nabız Nasıl Ölçülür?

Gelişen teknoloji ile akıllı telefon ve giyilebilir cihazlardaki sensörlerin kullanımı da tarihe karışacak gibi. Android ve iOS ile çalışan akıllı telefonlar için geliştirilen Instant Heart Rate uygulaması ile kan basıncınızı anlık olarak ölçebilirsiniz. Kan basıncınızı ölçmek için sadece akıllı telefonunuzun arka kamerasını kullanmanız yeterli.

Telefonla Nabız Nasıl Ölçülür

Google Play Store ve App Store üzerinden ücretsiz olarak sunulan Instant Heart Rate uygulamasını telefonunuza indirdikten sonra dilerseniz Facebook ya da Google hesabınız ile uygulamada kendi profilinizi oluşturabilirsiniz ya da dilerseniz profil oluşturmadan uygulamayı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Telefonla Nabız Nasıl Ölçülür1

Uygulamada profilinizi oluşturduktan sonra ise işaret parmağınızı telefonunuzun arka kamerasına yerleştirin ve hafifçe bastırın. Parmağınızda oluşan kan basıncını uygulama telefonunuzun kamerası üzerinden kontrol edip 10 saniyelik bir ölçümün ardından ise sonucu gösteriyor. Uygulamanın Türkçe versiyonu yok sadece İngilizce olarak kullanılabiliyor.

Telefonla Nabız Nasıl Ölçülür2

Bu yazı 194 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Zyxel Modem İnternet Sorunu Çözümü

Bazı Zyxel modem kullanıcıları internete bağlanma konusunda sıkıntılar yaşamaktadır. Bu yazımızda

0 11 3 Aralık 2016
Teknoloji dünyasında bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı problemlere ait çözümleri sitemiz içeriğinde kolayca bulabilirsiniz.Eklenen/Alıntı yapılan kaynaklar konusunda çok hassasız. Telif ihlali olarak gördüğünüz içerikleri, tanıtım yazısı ve diğer istek/önerilerinizi teknolojidolabi@yandex.com adresine bildiriniz.

TeknolojiDolabı - akıllı telefon, android, ios, sosyal medya, bilgisayar, donanım, internet, oyun, nedir, nasıl çalışır