Twitter'da En Çok Hangi Emojiyi Kullanıyoruz? 1
SOSYAL MEDYA 0 views 0

Twitter’da En Çok Hangi Emojiyi Kullanıyoruz?

Emojiler çıktı çıkalı konuşurken cümle kurmak yerine daha çok emojileri kullanmaya başladık. Bunu sosyolojik açıdan değerlendirmek bizim haddimize mi bilmiyorum ama bazen bir emojinin bir cümleye denk geldiği durumlar da olmuyor değil hani. Twitter, bu simgeleri kullanan ülkelere ait bir grafik yayınladı. İşte Türkiye olarak Twitter’da En Çok Hangi Emojiyi Kullanıyoruz

Önce dünyada en çok kullanılan 10 emojiyi sıralayan Twitter, daha sonra kendi kategorilerinde en çok kullanılan emojilerin hangileri olduğunu açıkladı. Son olarak da Twitter’ın en çok kullanıldığı ülkelerin olduğu bir şablon paylaşıldı.

Twitter’da En Çok Hangi Emojiyi Kullanıyoruz

Twitter'da En Çok Hangi Emojiyi Kullanıyoruz1

 

Twitter'da En Çok Hangi Emojiyi Kullanıyoruz2

Şöyle bir göz gezdirdiğimizde Uzak Doğu ülkelerinin hallerinden gayet memnun oldukları görülüyor. Kuzey Amerika ülkelerinde ise durum pek parlak değil. ABD ve Kanada’daki kullanıcılar, en çok üzülen yüz emojisini kullanmışlar. Latin Amerika ülkelerinde yaşayan insanların müziğe olan tutkusu, en çok kullandıkları emojiyle desteklenmiş durumda.

Avrupa’ya geldiğimizde durumlar tam tersi sayılabilir. Fransa ve İtalya ‘aşk’ ülkesi olduğunu en çok kullandıkları ‘kalp’ emojisiyle kanıtladılar. Türkler olarak ne kadar rahat bir millet olduğumuzu da kullandığımız emojiyle tekrar görmüş oluyoruz :)

İlgi çeken konularımız;

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

porno sikiş sex izle