Twitter’da En Çok Hangi Emojiyi Kullanıyoruz?

Emojiler çıktı çıkalı konuşurken cümle kurmak yerine daha çok emojileri kullanmaya başladık. Bunu sosyolojik açıdan değerlendirmek bizim haddimize mi bilmiyorum ama bazen bir emojinin bir cümleye denk geldiği durumlar da olmuyor değil hani. Twitter, bu simgeleri kullanan ülkelere ait bir grafik yayınladı. İşte Türkiye olarak Twitter’da En Çok Hangi Emojiyi Kullanıyoruz

Önce dünyada en çok kullanılan 10 emojiyi sıralayan Twitter, daha sonra kendi kategorilerinde en çok kullanılan emojilerin hangileri olduğunu açıkladı. Son olarak da Twitter’ın en çok kullanıldığı ülkelerin olduğu bir şablon paylaşıldı.

Twitter’da En Çok Hangi Emojiyi Kullanıyoruz

Twitter'da En Çok Hangi Emojiyi Kullanıyoruz1

 

Twitter'da En Çok Hangi Emojiyi Kullanıyoruz2

Şöyle bir göz gezdirdiğimizde Uzak Doğu ülkelerinin hallerinden gayet memnun oldukları görülüyor. Kuzey Amerika ülkelerinde ise durum pek parlak değil. ABD ve Kanada’daki kullanıcılar, en çok üzülen yüz emojisini kullanmışlar. Latin Amerika ülkelerinde yaşayan insanların müziğe olan tutkusu, en çok kullandıkları emojiyle desteklenmiş durumda.

Avrupa’ya geldiğimizde durumlar tam tersi sayılabilir. Fransa ve İtalya ‘aşk’ ülkesi olduğunu en çok kullandıkları ‘kalp’ emojisiyle kanıtladılar. Türkler olarak ne kadar rahat bir millet olduğumuzu da kullandığımız emojiyle tekrar görmüş oluyoruz :)

Bu yazı 142 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

LG Telefon Nasıl Hızlandırılır ?

LG telefonunuz yavaşlamayamı başladı ? LG telefonunuzdaki yavaşlamalardan çok sıkılmış olabilirsiniz. Peki LG Telefon

0 22 19 Ocak 2017

Nintendo Switch Hakkında Her Şey

Nintendo Switch Nedir? Nintendo Switch’in Özellikleri Nelerdir ? Nintendo Switch’in Fiyatı

0 20 19 Ocak 2017
İçerik önerileri, tanıtım yazısı, diğer istek ve şikayetlerinizi adresine bildiriniz.

TeknolojiDolabi.com - Teknoloji dünyasında bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı problemlere ait çözümleri sitemiz içeriğinde kolayca bulabilirsiniz.