Windows 10 F8 Menüsünü Açmak

Windows 10 F8 Menüsünü Açmak

Standart F8 menüsü, yıllar boyunca bir çok alanda kullanıcılar zor durumda kaldığında onların yardımına koştu. Sistemlerinde sorun oluştuğunda sorunu ortaya çıkarmak için bu menü sayesinde güvenli moda girebiliyorlar. İmzasız sürücüleri yüklemek istediğimiz zamanlarda F8 menüsü ile kolaylıkla bu işlemleri gerçekleştirdik. Bu yazımızda Windows 10 F8 Menüsünü Açmak konusunu anlatacağız.

Fakat uzun yıllar boyunca Windows işletim sisteminin en temel unsurlarından bir olan F8 menüsü ilk bakışta Windows 10’da bulunmuyor gibi görünüyor. Ancak bu menü aslında hala Windows’un içinde bulunuyor ve Windows içerisinde komut satırı aracılığıyla F8 menüsünü getirmek mümkün.

Windows 10 F8 Menüsünü Açmak

İlk olarak komut satırını yönetici modunda açmanız gerekmektedir. Başlat menüsüne sağ tıklayarak açılmış olan menüden Komut İstemi (Yönetici) seçeneğine tıklayarak komut istemini dilediğiniz şekilde açabilirsiniz.

Windows 10 F8 Menüsünü Açmak1

Komut istemini yönetici olarak çalıştırdıktan sonra yapmanız gereken tek şey, aşağıdaki komutu girmek:

bcdedit /set {default} bootmenupolicy legacy

Komutu girip onayladıktan hemen sonra işlemlerin başladığını ve başarı ile tamamlandığı mesajını göreceksiniz.

Windows 10 F8 Menüsünü Açmak2

Bu adımlardan sonra işletim sistemini yeniden başlatıp F8 tuşuna basarak bildiğimiz klasik F8 menüsünü açabilirsiniz.

Bu işlemler yardımı ile F8 menüsüne kavuşma sevincini yaşayabilirsiniz.

Bu yazı 126 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Teknoloji dünyasında bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı problemlere ait çözümleri sitemiz içeriğinde kolayca bulabilirsiniz.Eklenen/Alıntı yapılan kaynaklar konusunda çok hassasız. Telif ihlali olarak gördüğünüz içerikleri, tanıtım yazısı ve diğer istek/önerilerinizi teknolojidolabi@yandex.com adresine bildiriniz.

TeknolojiDolabı - akıllı telefon, android, ios, sosyal medya, bilgisayar, donanım, internet, oyun, nedir, nasıl çalışır