En iyi PS4 Korku Oyunları Listesi

En iyi PS4 Korku Oyunları Listesi

PlayStation sahibi, adrenalini seven korku oyunu tutkunları için en iyi PS4 korku oyunları listesi derledik.

En iyi PS4 Korku Oyunları Listesi

Son derece gerçekçi ve sürükleyici oyunları bünyesinde barındıran Play Sattion 4 platformunda korku oyunu sevenler için seçtiğimiz korku oyunları listesi.

1 Resident Evil 7: Biohazard

En iyi PS4 Korku Oyunları Listesi
Resident Evil 7: Biohazard

Capcom şirketi tarafından geliştirilip Ocak 2017 de çıkan ResidentEvil, oyunseverler tarafından büyük ilgi gördü. Her platformda istediği başarıyı yakalayan oyun şu hikayeyi bizlere sunuyor; Baker ailesinin yaşamakta olduğu terk edilmiş bir evde Ethan’ın, Mia’yı araması konu edinmekte. Ethan Mia’yı kurtarmak için Baker ailesinin dönüştüğü canavarları yenmek ve evde bulunan gizemli bulmacaları çözmek zorunda.

2 Alien: Isolation

En iyi PS4 Korku Oyunları Listesi
Alien: Isolation

Uzaylılar üzerine kurulmuş olan bu korku oyunu, tam olarak Ridley Scott’ın Alien isimli filminin ruhunu yaşatıyor. Uzaylılardan kaçarak ve saklanarak hayatta kalmaya çalıştığınız bu oyun, gerilimin yanı sıra korku sahnelerine de yer veriyor.

3 Until Dawn

En iyi PS4 Korku Oyunları Listesi
Until Dawn

Until Dawn, korku ve gerilimi oldukça iyi bir şekilde oyuncuya verebilen bir hayatta kalma oyunu. Birinci şahıs perspektifi kullanılan bu oyunda olaylar yaklaşık 60 yıl öncesinde geçiyor.

4 The Evil Within 2

En iyi PS4 Korku Oyunları Listesi
The Evil Within 2

PlayStation 4 için en iyi korku oyunları arasında bulanan Resident Evil serisinin yaratıcısı tarafından ortaya çıkan oyun, yarı açık dünya haritasına sahip. Korku, gerilim ve aksiyonun eksik olmadığı oyunda korkunç yaratıklar yer alıyor. Ayrıca oyun cehenneme gidip gelen ve ardından tekrar gitmek zorunda kalan bir kişiyi konu alıyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın
Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri bulabilirsiniz.