Apple Music Android Nedir?

apple-music-android-manset_640x360

Apple’ın abonelik modelli müzik servisini Android platformuna sonbahar aylarında çıkaracağını biliyorduk. Uzun kapalı beta sürecinin ardından beta aşamasında yayınlandı. Peki iPhone’larda önyüklü gelen Apple Music ile Android platformuna getirilen Apple Music arasında ne gibi farkılıklar var? Apple Music Android müzik severlere neler sunuyor?

30 milyondan fazla şarkı kataloğu, 7/24 yayın yapan radyo kanalı Beats One, şarkıcıların hayranlarıyla doğrudan etkileşimde olabildikleri Connect, üstadlar tarafından hazırlanmış çalma listeleri ile dopdolu içerik sunan Apple Music, Apple’ın Android platformuna çıkardığı üçüncü uygulaması olarak karşımıza çıkıyor. Bildiğiniz üzere ilk uygulama Android’den iPhone’a geçiş yapan kulllanıcıların fotoğraf, kişi ve mesajlarını aktarmalarını sağlayan Move to iOS, ikinci uygulama da Apple markası altında ilk Beats kablosuz hoparlörün konrolüne izin veren Beats Pill+. Şimdi de Apple, müzik uygulamasıyla karşımızda..

Apple Music Android İNDİR

Apple Music’in Android sürümü görünüm olarak iOS’tan farksız. Apple Android için özel arayüz geliştirmemiş de diyebiliriz. Ancak genel kullanım deneyiminde bazı farklılıklar bulunmakta. Şimdi dilerseniz Apple Music’in Android sürümü hakkında bilmeniz gerekenlere geçelim:

 

Apple kimliğe (Apple ID) ihtiyacınız var

Apple Music’i kullanmaya başlayabilmeniz için öncelikle Apple kimliğinizle giriş yapmanız gerekiyor. Aynı zamanda iPhone / iPad kullanıcısı iseniz Apple kimliğiniz vardır ve o olmadan iTunes üzerinden hiçbir şey satın alamayacağınızı biliyorsunuzdur. Ancak Apple ürünleriyle hiç tanışmadıysanız Apple kimliği oluşturmanız gerekiyor. Bunu da doğrudan uygulama içerisinde, iTunes yazılımından veyahut iCloud.com üzerinden yapabiliyorsunuz. Apple kimliğinizle giriş yap

apple-music-android-goruntu-2

Tasarımda ufak değişiklikler var gibi

Apple Music Android sürümünün tasarım anlamında tek farkı soldan açılan menü. Sol menüden size özel hazırlanmış çalma listelerine, yeni şarkılara, radyo kanalına, şarkılarınıza, kendi hazırladığınız listelere, favori şarkıcılarınızla etkileşime geçebileceğiniz Connect’e ulaşabiliyorsunuz. Menü düzenine baktığımızda iOS sürümüyle farklılıklar gözümüze çarpmıyor. Albümler, çalma listeleri, öneriler dahil tüm içerikler aynı düzende karşımızda.

1 2 3Sonraki sayfa

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu