AMD Ekran Kartı Driver Yükleme

amd driver autodetect ile driver yükleme

Son güncelleme: 16 Temmuz 2020

AMD ekran kartı driver yükleme yazımızda eski adı ATİ yeni adı AMD olan ait ekran kartlarının sürücüsünü kolay yoldan nasıl yükleyebileceğinizi anlatacağız.

AMD Ekran kartı Driver yükleme işlemini 2 şekilde yapabilirsiniz.

1.Yol AMD Driver Autodetect yazılı ile otomatik AMD Driver yükleme

2.Yol ise AMD’nin kendi sitesinden manuel olarak AMD ekran kartı driverlarını yükleyebilirsiniz.

Şimdi bu seçenekleri ayrıntılı olarak inceleyelim

AMD Driver Autodetect ile Driver Yükleme

AMD Driver Autodetect kullanıcılarına sistemlerinde kullandıkları ekran kartını tespit etme ve işletim sisteminizle uyumlu olacak şekilde en güncel ekran kartı sürücüsünü indirme konusunda yardımcı olan bir sürücü indirme aracıdır.

AMD tarafından yayınlanan resmi bir uygulama olan AMD Driver Autodetect ile sisteminizin özelliklerini bilmenize gerek kalmadan ekran kartı sürücünüzü yenileyebilirsiniz.

AMD Driver Autodetect İNDİR!

1 AMD Driver Autodetect indirdikten sonra kurulumunu yapın.

2 Kurulum bittikten sonra direk olarak yazılım bilgisayarınızda açılacak ve bilgisayarınızda olan AMD cihazlarını arayacaktır. Yazılımın bilgisayarınızda bulunan AMD cihazlarını araması yaparken internet bağlantınızı olması gerekmektedir ve işlemler biraz uzun sürebilmektedir bekleyiniz.

amd driver autodetect ile driver yükleme

3 Yazılım donanımları algıladıktan sonra kurulum ekranında iki seçenek göreceksiniz.Birinci seçenek Hızlı Yükleme diğer seçenek ise Özel Yükleme.

Hızlı Yükleme seçiminiz seçtiğinizde bilgisayarınızda bulunan tüm AMD aygıtlarınızı yazılım kendisini yükleyerek kurulum sonunda bitirmesini isteyecektir.

Özel Yükleme seçiminiz seçtiğinizde ise bilgisayarınızda bulunan aygıtların ve AMD yazılımlarının hangilerini yüklemek istediğiniz seçerek kurulumu tamamen bitirebilirsiniz.

amd driver autodetect ile driver yükleme

AMD’nin sitesinden Driver Yükleme

AMD’ni kendi sitesinden ürününüzün marka ve modelini seçerek Driver yüklemesini yapabilirsiniz.

1 İlk olarak buraya tıklayarak AMD Driver bölümüne girelim.

2 “Manually Select Your Driver” başlığı altından kartınızın türünü, modelini, serisini ve işletim sisteminizi seçin Seçiminizi yaptıktan sonra “Display Results” düğmesine tıklayın

amd driver autodetect ile driver yükleme

Çıkan sonuçlardan uygun sürücüyü indirip, çalıştırın.

amd driver autodetect ile driver yükleme

AMD Ekran Kartı Sürücüsünü Kaldırma

AMD sürücülerini kaldırabilmek için AMD tarafından yayınlanmış resmi bir program olan AMD Clean Uninstall Utility yazılımını buraya tıklayarak indirin ve bilgisayarınıza kurun.

1 AMD Clean Uninstall Utility programını çalıştırdığımızda karşımıza “This will remove ALL AMD driver and application components.​​​” şeklinde bir uyarı ekranı çıkacak ve OK butonuna basarak AMD Ekran Kartı sürücü kaldırma işlemini başlatalım.

Yazılım sistem tepsisinde çalışarak kurulu driverları bulacaktır.

2 Sistem dirverları bulduğunda ekranda “has successfully completed” kutucuğu belirecektir. Bu işlem tamamlanınca Finish butonuna basın.

Bilgisayarımız yeniden başladıktan itibaren sistemdeki tüm AMD sürücüleri temizlenmiş halde tekrar başlayacaktır.

] }

1 Yorum

gecmistengelen  -  24 Kasım 2019 / 20:38

Budur. Teşekkürler

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol