Mobil

Android Cihazlara Emoji Ekleme

Merhaba arkadaşlar. Telefonum emoji göstermiyor diyenler için Android cihazlara emoji ekleme yada emoji klavyesi ekleme nasıl yapılır anlatacağız.

Emoji kullanmak son zamanlarda duygu ve düşünceleri ifade etmek için kullanılan vazgeçilmez bir alışkanlık hâline geldi. Sosyal Medya’nın yaygınlaşması ve anlık mesajlaşma uygulamalarının popülerleşmesinden beri emojiler hayatımızdan hiç çıkmadı. Özellikle Facebook, Messenger, WhatsApp, iMessage gibi mesajlaşma uygulamalarında mesajlaştığımız kişiye emoji göndermek artık bir ifade biçimi oldu.

Eğer cihazınızda emoji yoksa emoji klavye ekleyebilirsiniz. Değişik gülücükleri, emoji sembollerini ve daha fazlasını Android emoji ekleme yazımızda anlattık.

Android’e gülücük ekleme yapmadan önce cihazınızın emojileri desteklediğinden emin olmalısınız. Cihazınızın emojileri destekleyip desteklemediğini bilmiyorsanız basit bir yöntemle bunu öğrenebilirsiniz.

Android Telefon Emoji Destekliyor Mu?

İnternet tarayıcınızı açın. Arama satırına emoji yazın. Gelen sonuçlar arasında içi boş kareler varsa cihazınız emojileri desteklemiyor demektir. Bunun aksine arama sonuçlarındaki emojiler açıkça görünüyorsa cihazınız emojileri destekliyor demektir.

Yada eğer iOS cihazı olan arkadaşlarınız size bir emoji gönderdiğinde bunlar cihazınızda sadece içi boş bir kare şeklinde görülüyorsa Android cihazınız emojileri desteklemiyor demektir. Cihazınız emojileri desteklediği hâlde Android klavyenizde emojiler olmayabilir.

Android Cihazlara Emoji Ekleme

Android kullanıcıları da farklı yöntemlerle cihazlarına emoji simgelerini getirebilirler. Bu işlemler için Swiftkey Klavye uygulamasını kullanacağız.

SwiftKey Klavye Android cihazlarınızda ücretsiz olarak indirip kullanabileceğiniz bir emoji yani smiley paketi uygulamasıdır. SwiftKey Klavye en iyi sonraki kelime tahmini, daha akıllı otomatik düzeltme, 800’den fazla emoji ve çok daha fazlasını sunmakta.

SwiftKey çok sayıda emoji içeren ve klavye kişiselleştirme seçenekleri sunan bu uygulama hem yazma alışkanlıklarınıza cevap veren hem de pek çok dil seçeneği sunan bir uygulamadır. SwiftKey uygulamasını aşağıda verdiğimiz PlayStore bağlantısından indirebilirsiniz. SwiftKey Klavye + Emoji Android uygulaması ücretsizdir.

SwiftKey Klavye (Android) İndir

SwiftKey Klavye uygulamasını indirdikten sonra ok sayıda emoji içeren ve klavye kişiselleştirme seçenekleri sunan yeni klavyemizi aktifleştirmeye sıra geldi.

1 SwiftKey Klavye  uygukamasını aktifleştirmek için Android akıllı telefonunuzda Ayarlar ekranından Dil ve Giriş seçeneğine tıklayın.

Android Cihazlara Emoji Ekleme

2 Dil ve Giriş ekranında Klavye ve Giriş Yöntemlerinin hemen altında bulunan Geçerli Klavye seçeneğine tıklayın.

Android Cihazlara Emoji Ekleme

3 Ekrana gelen pencereden Klavyeleri Seç butonuna tıklayın.

Android Cihazlara Emoji Ekleme

4 Açılan ekranda en alt kısımda bulunan Swiftkey Klavye seçeneğini aktif hale getirip emojili klavyenizi Android telefonunuzda rahatlıkla kullanmaya başlayın.

Android Cihazlara Emoji Ekleme

Swiftkey Klavye Başka Dilde Nasıl Kullanılır ?

SwiftKey Klavye uygulaması tüm dünyada kullanıldığı için birden çok farklı dil seçeneği vardır . Eğer konuşmalarınızda birden fazla dile ait kelimeler yer alıyorsa (Örneğin; İngilizce ve Türkçe) bu iki dili Swiftkey Ayarlar bölümünden ayarlamalısınız.

1 Cihazınızın “Uygulamalar” bölümünden Swiftkey uygulamasını çalıştırın.

2 Açılan penceredeki “Diller” seçeneğine dokunun.

3 Karşınıza gelen diller listesinden istediğiniz dilleri seçebilirsiniz. (Dil dosyaları internetten indirilecektir.)

Dilerseniz Android Rehberede emoji ekleme yapabilirsiniz. Bunun için Android’de kişilere emoji ekleme yazımıza bakabilirsiniz.

Emoji Nedir? Emoji Nasıl Kullanılır? yazımızda tarihten bugüne emojilerin hikayesine bakabilir yada Emojilerin Anlamı ve Yanlış Kullanımı konumuzda günümüz iletişim teknolojilerinin fenomeni haline gelen emojilerin, farklı platformlarda farklı şekillerde göründüğünü ve dolayısıyla farklı anlamlar taşıdığını öğrenebilirsiniz.

Son Güncelleme: 5 Mart 2021

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu