Mobil

Android Cihazlarda Disk Temizleme Nasıl Yapılır?

0
(0)

Android cihazlarda disk temizleme işlemi yaparak depolama alanı, takılma veya kasma gibi sorunları  çözebilirsiniz.

Android cihazlarda disk temizleme

Androi cihazınızda gereksiz dosyaları silerek depolama alanında daha fazla yer açabilir ve telefonunuzu hızlandırabilirsiniz

Gereksiz Uygulamaları Kaldırın

Android cihaz hafızasında yeterli Alan Yok sorunu nedeniyle telefon yavaşladı ise, yapabileceğiniz en iyi şey hafızada çok yer kaplayan Android uygulamalarını veya artık istemediğiniz birkaç küçük uygulamayı kaldırmaktır.

  1. Ayarları açın.
  2. Uygulamalar veya Uygulama yöneticisi öğesine dokunun.
  3. Çok fazla alan kaplayan uygulamanın adına dokunun.
  4. Kaldır‘a dokunun.

Önbellek ve Verileri Temizleyin

Bazı uygulamalar uzun süreli kullanımlarda oldukça fazla veri biriktirebilirler. Bu nedenle Ayarlar -> Uygulamalar adımlarını takip ederek hangi uygulamaların veri ve önbellek tükettiğini gözlemleyin. Eğer uygulamadaki veriler sizin için önemli değilse hem verileri hem de önbelleği temizleyin.

  • Ayarları açın.
  • Uygulamalar veya Uygulama yöneticisi öğesine dokunun.
  • Çok fazla alan kaplayan bir uygulamaya dokunun.
  • Önbelleği Temizle‘ye dokunun.

Fotoğrafları ve Videoları Aktarın

Günümüzde akıllı telefonların kameraları oldukça gelişmiş bir düzeye erişti ve çektiğiniz bir fotoğrafın ya da videonun ne kadar yer kaplayabileceğine inanamazsınız. Bu sebepten ötürü bu tip dosyalarınızı harici bir bellekte ya da bulut depolama servislerinde saklamayı düşünmelisiniz.

Gereksiz Dosyaları Temizleyin

Özellikle ‘İndirilenler’ klasörü, bugün işinize yaramayan pek çok dosyaya, uygulamaya ya da veriye ev sahipliği yapıyor olabilir. Bu noktada üçüncü parti bir araçtan yardım almayı ya da tek tek elle dolaşarak hangi klasörlerin fazla yer kapladığını bulun. Eğer artık işinize yaramayan dosyalar ve klasörler varsa bunları silin ve depolama alanınızı rahatlatın.

Android temizleme programları

Android gereksiz dosya temizleme için kullanabileceğiniz en iyi uygulamalar.

CCleaner

android temizleme programı

Masaüstünde en iyi temizlik yazılımı geliştiricilerinden biri olan CCleaner, Android telefonlarda da depolama sorunu yaşayanlara çare oluyor.

Cache Cleaner – DU Speed Booster

android temizleme programı

DU Speed Booster & Cleaner uygulaması, 2019 yılında yani şu anda mevcut 230 milyondan fazla kullanıcı ile güvenilir en iyi Android temizleme bakım uygulamalarından biridir. Sadece tek bir dokunuşla DU Speed Booster & Cleaner, arka plan uygulamalarınızı optimize eder. Aynı zamanda boş hafıza alanı ve gereksiz gereksiz dosyaları kaldırma yeteneğine sahiptir.

Bunlara ek olarak Sık kullanılmadığını uygulamaları sizlere bildirir. “CPU cooler” adlı seçenek, hangi uygulamaların daha fazla CPU gücü tükettiğini gösterir ve bu nedenle arka planda çalışan uygulamaları sonlandırmanıza yardımcı olabilir. Bu uygulama varsayılan olarak bir bildirim araç çubuğu görüntüler.

Go Speed

android temizleme programı

Go Speed, uygulamaların otomatik olarak başlatılmasını engelleyebilme özelliği ile çoğu programdan %50 daha verimli olduğu iddia edilmektedir. Aynı zamanda hafif bir Android temizleme – bakım uygulamasıdır. Gelişmiş takip analiz sistemi ile tasarlanan Go Speed programı, telefonunuzun arka planında çalışan tüm sinsi uygulamaları temizleyebilir ve durdurabilir.

Power Clean

android temizleme programı

Tamamen ücretsiz RAM temizleme uygulaması olan programın sunduğu en büyük avantajlardan biride diğer uygulamaların tüm özelliklerini sunarken uygulama içi reklam almaması.

Ace Cleaner

android temizleme programı

Temizleme – bakım uygulamarı arasında en basit arayüz ama bir o kadar da etkili bir uygulamadır. Size telefon optimizasyonunda yeni bir deneyim verebilir. Ace Clean, Ace Boost, Sessiz Bildirim, Pil tasarrufu ve CPU Soğutucu gibi vurgulayıcı özellikleri ile Ace Cleaner, telefonunuzun performansını artırabilir ve en üst seviyeye çıkarabilir.

Galerinizdeki benzer fotoğrafları bulabilir. Sık görüntülenenler hariç alanı temizlemek için bunları silme seçeneği sunan harika bir özelliktir.

Hi Security

android temizleme programı

Hi Security, farklı bir temizleme – bakım uygulamasıdır. Gereksiz dosya temizleyici, antivirüs ve güçlendirici birleşimidir. Uygulamanın akıllı telefonunuzun genel özelliklerini görüntüleyen bir arayüzü vardır. Sezgisel şekilde telefonunuzu iyileştirmeye çalışır. Android telefon temizleyici uygulamasında, Android virüslerine yönelik uygulamaları tarayan birinci sınıf bir virüsten koruma yazılımı bulunuyor.

Gereksiz dosyaları bulmak, önbellek ve uygulama artıklarını temizlemek gibi performansı artıran özellikler söz konusu olduğunda Android için en iyi telefon temizleyici uygulamalarından biridir.

Son Güncelleme: 5 Mart 2021

Bu yazıya kaç yıldız verirsin?

Lütfen değerlendir!

Yazının puanı: 0 / 5. Toplam oy: 0

Bu yazıya şimdiye kadar puan veren olmamış. İlk sen puanlamak ister misin?

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

TeknolojiDolabı'ndan ayrılmak üzeresiniz.

Bekleyin...
adresine 10 saniye içinde yönlendirileceksiniz...

Devam etmek için yukarıdaki linke tıklayın yadabağlantıyı iptal edin.