Android Komut Yok Hatası Nasıl Çözülür?

Android komut yok (No Command) uyarısı aslında bir hata değildir. Bu sorun ufak bir kaç işlemle kolaylıkla halledilebilir. Android telefonunuz bu ekranda sizden bir komut girmenizi beklemektedir.

Android komut yok hatası (Android No Command) genelde telefona format atmak istediğinizde yada telefona rom kurmak istediğinizde karşınıza çıkar.

Android komut yok hatası nedir, neden olur?

Android komut yok (No Command) uyarısı aslında bir hata değildir. Bu sorun ufak bir kaç işlemle kolaylıkla halledilebilir. Android telefonunuz bu ekranda sizden bir komut girmenizi beklemektedir.

Komut yok sorunu genelde cihaza yazılım yada format atıldığı zaman ortaya çıkar. Genel olarak güncelleme yarıda kesildiğinde ve sistem dosyaları zarar gördüğünde Android komut yok hatası ortaya çıkmaktadır.

Aslında No command uyarısı pek hata sayılmaz. Bu sorunu kurtarma ekranına geçerek ve buradan telefonu yeniden başlatarak çözebilirsiniz.

Android Komut Yok hatası nasıl çözülür?

Android No Command Komut Yok

Android Komut Yok sorununu gidermek için;
  • İlk olarak cihazın Vol (+) ve Power tuşlarına basılı tutarak Recovery mod ekranına girin.
  • Bazı telefon markalarında, özellikle Samsung gibi, No command hatası alıyorsanız telefonda sadece  açma / kapama düğmesine basmak Recovery menüsüne ulaşmak için yeterlidir.
  • Resimdeki komut yok uyarısı ekrana gelince hızlıca vol (+) tuşuna 4-5 defa basalım.
  • Bu işlemden sonra Recovery mod menüleri açılacaktır.
  • Gelen ekranda Vol (+) ve (-) tuşları ile menüde gezebilir Power tuşu ile seçim yapabilirsiniz.

Daha sonra cihaz sıfırlanacak ve yeniden başlayacaktır.

Samsung Android Komut Yok hatası çözümü

  1. Bilgisayarınıza Samsung KIES programını yükleyiniz.
  2. Yükleme tamamladıktan sonra telefonunuzu bilgisayara ara kablosu ile bağlayın
  3. Daha sonra yüklemiş olduğunuz Samsung KIES programını açın / Programın ana sayfasında sol üst köşede bağlı olan cihazlar bölümünde telefonunuz görünecektir.
  4. Araçlar menüsüne tıklayın
  5. Üretici Yazılımı Yükseltmesi ve Başlatma Durumuna Getirme seçeneğine tıklayın ( bu adımda sizden onay isteyecek onay verdikten sonra yedekleme seçeneğini soracak isteğe bağlı kabul edilebilir.)

Yükleme süresi cihaz modeline göre farklılık gösteriyor. Tamamen bitmeden bilgisayardan çıkartmayalım yükleme bittikten sonra telefon kurulum ekranında açılacaktır ayarlarınızı yaparak kullanmaya devam edebilirsiniz.

Android tablet ve telefonlarınızda cihaz hakkında daha detaylı bilgilere ulaşarak bir çok işlemi yapabileceğiniz Android telefon kodlarını  bu yazımızda ele alacağız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu