Mobil

Android Root Kaldırma Uygulamaları

0
(0)

Merhaba arkadaşlar. Bu yazımızda telefonun rootlu olupda orjinal yani rootsuz haline getirmek için gerekli Android root kaldırma uygulamalarını tanıtacağız.

Android cihazlarda en çok merak edilen konulardan biri de Android Unroot yapma işleminin nasıl yapılacağıdır. Biz de sizlerle bugün Android Root kaldırma işlemi ile ilgili sizlere kolaylık sağlayan Android Unroot Apk uygulamaları hakkında bilgiler paylaşacağız. Öncelikle Android Unroot yapma işlemine geçmeden önce, Android Root Nedir sorusunun cevabıyla başlayalım.

Android Root Nedir ?

Android Root işlemi, Android işletim sistemine sahip mobil cihazınızda ayrıcalıklı yani en üst seviye kullanıcı yetkisine sahip olma işlemidir. Kullandığınız cihazda Root yetkisine sahip olmak için bir takım işlemler yapılması gerekir.

Peki Android Root garantiyi bozar mı ?

Telefona Root atmak kesin olarak telefon garantinizi devre dışı bırakır. Ancak yazılımın yedeğini alırsanız, cihazınızın tamirat için geri dönmesi gerekiyorsa varsayılan yapılandırmayı yeniden yükleyebilirsiniz. Tıpkı bir bilgisayarda kayıt defterini ayarlamak gibi, telefona Root atmak, yazılımın çekirdeğini eklemeyi içerir; bu, yanlış yapıldığında bazı hasarlara neden olabilir ve telefonunuzu kullanılmaz hale getirebilir.

Android root kaldırma ile ilgili buradaki yazımızı okuyabilirsiniz.

Android Root Kaldırma Uygulamaları

Android cihazlarda Unroot yapma işleminin diğer bir yöntemi de Google Play Store’da bu işi yapan ücretsiz uygulamalar vasıtası ile Android Root silme işlemini yapmaktadır.

İşte en iyi ve kullanışlı Android root kaldırma uygulaması.

SuperSU İndir

Root Uninstaller İndir

Root Checker İndir

Simply Unroot İndir

SuperSU Kullanarak Root Kaldırmak

Pek çok kullanıcı rootlu cihazları yönetmek için popüler bir araç olan SuperSU’dan yararlanmaktadır. SuperSu’nun birçok özelliği arasında cihazınızı unroot etmek de bulunmaktadır. SuperSu  uygulamasını buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

1 SuperSu ile unroot oldukça basittir. Sadece SuperSU uygulamasını açın ve Ayarlar sekmesine gidin. Aşağı kaydırın ve “Full Unroot (Tam Unroot)” u seçin.

3 Basit Yöntemle Root Kaldırma

2 Talimatları izleyin ve telefonun işlemleri gerçekleştirmesi için biraz bekleyin. Tüm işlemler bittikten sonra telefonu yeniden başladın ve artık cihazınız rootsuz yani unroot yapılmış şekilde açılacaktır.

SuperSu uygulaması kendisini de cihazdan kaldırır ve Android Unroot yapma işlemi tamamlanmış olur.

Son Güncelleme: 5 Mart 2021

Bu yazıya kaç yıldız verirsin?

Lütfen değerlendir!

Yazının puanı: 0 / 5. Toplam oy: 0

Bu yazıya şimdiye kadar puan veren olmamış. İlk sen puanlamak ister misin?

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu