Android Root Kaldırma Uygulamaları

Android Root Kaldırma Uygulamaları

Merhaba arkadaşlar. Bu yazımızda telefonun rootlu olupda orjinal yani rootsuz haline getirmek için gerekli Android root kaldırma uygulamalarını tanıtacağız.

Android cihazlarda en çok merak edilen konulardan biri de Android Unroot yapma işleminin nasıl yapılacağıdır. Biz de sizlerle bugün Android Root kaldırma işlemi ile ilgili sizlere kolaylık sağlayan Android Unroot Apk uygulamaları hakkında bilgiler paylaşacağız. Öncelikle Android Unroot yapma işlemine geçmeden önce, Android Root Nedir sorusunun cevabıyla başlayalım.

Android Root Nedir ?

Android Root işlemi, Android işletim sistemine sahip mobil cihazınızda ayrıcalıklı yani en üst seviye kullanıcı yetkisine sahip olma işlemidir. Kullandığınız cihazda Root yetkisine sahip olmak için bir takım işlemler yapılması gerekir.

Peki Android Root garantiyi bozar mı ? Hemen söyleyelim evet. Android cihazını root yapmak ülkemizde kullandığınız cihazın garanti dışına kalmasına sebep olmaktadır. Özellikle Samsung gibi büyük firmalar, mobil cihazlarına root yapılıp yapılmadığını kontrol etmek için bir Android root sayacı tutar. Normalde root yapılmamış telefonda bu sayaç değeri sıfırdır. Telefona root yapıldığı anda root sayacı değeri değişir.

Böylece siz root sonrası mobil cihazınıza format atsanız dahi bu sayaç değeri değişmemektedir. Bu sebepten cihazınıza orjinal rom atmanız gerekir.

Android root kaldırma ile ilgili buradaki yazımızı okuyabilirsiniz.

Android Root Kaldırma Uygulamaları

Android cihazlarda Unroot yapma işleminin diğer bir yöntemi de Google Play Store’da bu işi yapan ücretsiz uygulamalar vasıtası ile Android Root silme işlemini yapmaktadır.

İşte en iyi ve kullanışlı Android root kaldırma uygulaması.

SuperSU
SuperSU
Developer: Codingcode
Price: Free
Root Uninstaller
Root Uninstaller
Developer: Root Uninstaller
Price: Free
Root Checker
Root Checker
Developer: joeykrim
Price: Free
Simply Unroot
Simply Unroot
Developer: pinpong
Price: Free
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın
Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri bulabilirsiniz.